Jak se bránit online nenávisti: nástroje, strategie a péče pro LGBTQ+ organizace
Online násilí vůči LGBTQ+ lidem není jen otázkou jednotlivých komentářů na sociálních sítích, ale dlouhodobé zátěže pro celé organizace a jejich týmy. Tento workshop se zaměří na to, jak online útoky rozpoznat a jak na ně reagovat právně.
Zvláštní pozornost bude věnována péči o lidi, kteří nenávistný obsah čtou a řeší – jak chránit sebe i kolegy•ně a nastavit nástroje péče. Součástí bude také blok o online bezpečí a ochraně jednotlivců•kyň i organizací.
Problematikou vás provedou Tereza Kadlecová (Pride Business Forum), Adam Šindelář (sbarvouven.cz) a Filip Milde (Jsme fér).
ZDARMA
Registrovat
Tereza Kadlecová
Pride Business Forum
Tereza je výkonnou ředitelkou Nadačního fondu Pride Business Forum a odbornicí na vzdělávání a lidská práva. Má mnohaleté zkušenosti s řízením lidskoprávních, vzdělávacích a osvětových projektů v organizacích Pride Business Forum, Prague Pride a Člověk v tísni. Vedle manažerské práce její vášní zůstává přímý kontakt s lidmi prostřednictvím vedení a facilitace vzdělávacích workshopů, kurzů a přednášek. Je zároveň hrdou matkou dvou synů, které vychovává se svou partnerkou.
Adam Šindelář
sbarvouven.cz
Terapeut ve výcviku (Terapie v postmoderně, Gaudia). Ve sbarvouven.cz vede podpůrnou skupinu pro rodiče queer dětí a také skupinu pro ty, kdo prozkoumávají roli genderu a genderové identity ve svém životě. Před tím osm let působil ve sbarvouven.cz jako peer mentor. Několik let se věnoval také lektorování v projektu Mezipatra na školách. Sám je queer muž a prošel tranzicí. Je přesvědčený, že k osobnímu rozvoji a štěstí nejen queer lidí vede cesta přes autenticitu, otevřenost a laskavost.
Filip Milde
Jsme Fér, EPBN
Head of Social & Communications at Jsme fér, Communications at European Pride Business Network
Program akce
17:00–17:45
Úvod, představení účastnictva
17:45–18:05
Data a kontext online násilí vůči LGBTQ+ lidem, prezentuje Tereza Kadlecová (PBF)
18:15–19:00
Online nenávist v praxi: Jak postupovat při nahlašování příspěvků & zkušenosti z praxe, prezentuje Filip Milde (Jsme fér)
19:00–19:45
Péče o lidi a týmy vystavené práci s online násilím, prezentuje Adam Šindelář (sbarvouven.cz)
19:45–20:00
Závěr, poděkování, Q & A
Workshop je součástí aktivit nadačního fondu Pride Business Forum, které podporují organizace a iniciativy věnující se podpoře LGBTQ+ osob, pořádání Pride festivalů a dalším osvětovým aktivitám v České republice. Nedílnou součástí podpory je právě posilování potřebných dovednosti pro každodenní práci takových organizací.