Staňte se členem

Toolkity

Potřebujete poradit, jak na specifika péče o LGBTQ+ talenty ve vaší firmě? Na míru vašim potřebám rádi připravíme například praktické průvodce pro HR, management nebo pracovníky klientské zóny.

Stáhněte si naše praktické průvodce:

Změna zezdola (2024)

Tento toolkit je komplexním zdrojem, který organizacím radí při založení, vedení a rozvoji LGBTQ+ zaměstnaneckých skupin (tzv. ERG skupin). Od základních úsilí až po vyjednávání s vedením a zajištění sponzorů poskytuje podrobnou mapu pro iniciování a strukturování ERG skupin, včetně vytvoření poslání a strategií. Probráno je vedení těchto skupin včetně dalších rolí v jejich strktuře, stanovení cílů a finanční řízení, navrhovány jsou různé aktivity, jako je budování sítí, osvětové kampaně a vzdělávací iniciativy. Jsou také poskytnuty strategie pro nábor nových členů*ek a podporu spolupráce mezi dalšími ERG skupinami spolu s pokyny pro řešení běžných agend. Tento toolkit slouží jako cenný zdroj pro organizace, které chtějí propagovat inkluzi LGBTQ+ lidí prostřednictvím iniciativ vedených zaměstnanci*kyněmi.

Jak pečovat o trans talenty (2023)

Tento toolkit vám prostřednictvím praktických rad a doporučení pomůže vytvořit pracovní prostředí vstřícné k trans a nebinárním lidem. Dozvíte se v něm zásady úspěšné tranzice na pracovišti, ale i tipy na respektující komunikaci s transgender zaměstnanci*kyněmi i klientelou. Představí vám též škálu výhod, které sázka na diverzitu může přinést nejen lidem v tranzici, ale všem pracovním týmům, jež mají otevřenou mysl.

Desatero úřadu vstřícného k LGBTQ+ lidem (2022)

Jak vytvořit pracoviště ve veřejné správě přátelské vůči lesbám, gayům, bi a transgender lidem? Tato praktická příručka je především určena pro úřady státní správy a samosprávy, nicméně dokument může být inspirativní i pro ostatní zaměstnavatele veřejné sféry (ostatní veřejná správa, školství, veřejné zdravotnictví, kultura nebo bezpečnostní složky).