Staňte se členem

2.990

Networks of Support – výroční konference Pride Business Fóra

17/06/2024 | 09:00

Marriott Prague I V Celnici 8, 110 00 Nové Město

V rámci 14. ročníku konference Pride Business Fóra o rovnosti na pracovišti, letos s podtitulem Networks of Support, se dozvíte trendy nejen z oblasti diverzity, získáte také potřebné informace pro to, aby i vaše pracoviště mohlo být inkluzivní pro všechny zaměstnance*kyně.

Vyprodáno

Kategorie: , Štítek:

Popis

Networks of Support
Konference se zaměří na moderní pracoviště a důležitost sítí podpory postavených na wellbeingu a emancipaci. Jak vypadá pracoviště s funkčními sítěmi podpory? Kolegové spolu bez ohledu na sexuální orientaci nebo genderovou identitu úzce spolupracují a navzájem respektují své jedinečné pohledy na svět. Emancipace je možná díky individuálním mentorským programům, iniciativám umožňujícím rozvoj dovedností a příležitostem k posunutí se na vedoucí funkce, což umožňuje LGBTQ+ zaměstnancům růst profesně i osobně. Wellbeing je podporován důrazem na duševní zdraví a flexibilitu práce, což zaměstnancům vytváří podpůrné prostředí. Wellbeing a emancipace odráží závazek k posilování sebevědomí jednotlivců a k jejich celkové pohodě, čímž se vytváří pracovní prostředí, v němž může uspět každý. Moderátorem akce je Zdravko Krstanov, šéfredaktor Forbes.cz.

 

Programové bloky:
Prezentace nových výzkumů – konference představí tvrdá data o situaci LGBTQ+ lidí v ČR v kontrastu s celou Evropou s ohledem na menšinový stres, psychické zdraví a wellbeing. Vysvětlí také, proč je podpora LGBTQ+ lidí v práci i mimo ni stále velmi důležitá a nemělo by se na ni zapomínat.

Inspirace – keynote spíkři*kerky, přední myslitelé*ky v oblasti DEI a autorky inspirativních knih se podělí o nejnovější trendy v DEI. Inspirovat se budete moci prostřednictvím vystoupení světoznámých keynote spíkrů*kerek, pečlivě sestavených panelových diskusí a speciálně navržených workshopů.

Sdílení zkušeností – vedoucí hlasy z našich členských firem, generální ředitelé*ky, manažeři*rky a lídři*ryně v oblasti diverzity se podělí o své úspěchy i neúspěchy při prosazování diverzity na pracovišti a poradí, jak v oblasti pracoviště pracovat s inkluzí LGBTQ+ lidí.

 

RÁMCOVÝ PROGRAM KONFERENCE:

8:30 – 8:55 I Registrace

9:00 I Zahájení konference

9:00 – 9:05 I Uvítání pořadatelů

9:00 – 9:30 I Uvedení Pride Business Fóra

Tereza Kadlecová (PBF) Jak Pride Business Forum pomáhá k budování sítí podpory 

David Tišer (Ara Art) Podpora queer romských lidí Nadačním fondem Pride Business Forum

9:30 – 10:15 I Prezentace a panelová diskuze

Empirický pohled na výzvy v oblasti wellbeingu a psychologického bezpečí

Michal Pitoňák (Národní ústav duševního zdraví), Andrea Stašek (Masarykova univerzita), a Petra Průšová (Kantar).

10:15 – 10:25 I LGBTQ+ Friendly Employer 2024: Bronz

10:25 – 10:45 I Coffee Break 

10:45 – 11:25 I Keynote: Kim Dabbs – Belonging at Work

Praktické tipy na budování pocitu sounáležitosti s pracovním kolektivem. Příklady společného vytváření pravidel a tradic, které mohou změnit fungování firmy.

11:25 – 12:00 I Globální panel expertů v oblasti DEI

Jak se může manažerstvo vyrovnat s výzvami nebo odporem při zavádění vedoucích přístupů, které kladou důraz na začlenění a různorodost.

Eva Zanin – Global DEI Manager, Deutsche Telekom AG

Javier Leonor – Global Inclusion and Diversity Senior Manager, Pride, Accenture

12:00 – 12:10 I LGBTQ+ Friendly Employer 2024: Stříbro

12:10 – 12:55 I Panelová diskuze lídrů

Jak vytvářet účinné sítě podpory a zavádět transformační přístupy k vedení.

Violeta Luca – CEO, Vodafone Česká republika

Michaela Bauer – Member of the Board of Directors, ČSOB

Beata Borer – Executive Director, GBS Prague Site Lead, MSD Czech Republic

12:55 – 13:05 Prezentace European Pride Business Network 

Czeslaw Walek – EPBN: Posouvání naší mise na evropskou úroveň 

13:05 – 13:15 I Podpis Memorand – vstup nových členů Pride Business Fóra 

13:15 – 13:25 I LGBTQ+ Friendly Employer 2024: Zlato

13:25 – 14:30 I Oběd

14:30 – 16:00 I Panely a workshopy

14:30 – 15:10 I panel 1: Mentoringem k emancipaci

V této panelové diskusi se představí odborníci na mentoring z různých odvětví, kteří se podělí o své zkušenosti a postřehy týkající se efektivních mentorských postupů a jejich vlivu na osobní a profesní rozvoj.

Lucie Neumanova – Femme Palette

Vasilii Zhelnin – Honeywell

Václav Horecký – Sbarvouven/Škoda Auto

moderuje: Jana Tikalová – Opim

15:15 – 16:00 I panel 2: Wellbeingem k emancipaci 

Tento panel se zaměří na strategie podpory celkové pohody v pracovním i osobním životě. Přinese poznatky od různých odborníků z oblastí firemního vedení, řízení odměn a podpory duševního zdraví.

Tim R.R. Anseeuw – IBM

Tereza Hausmanová – SEMwell

Iva Radová – Staropramen

hosted by: Jan Kotík – Škoda Auto

workshop 1: Záměrné začlenění
Být inkluzivním lídrem začíná pochopením našich předsudků a vlivu, který mohou mít na ty, pro něž jsme vedoucí*m. Tento workshop jsme pro vás vytvořili, bychom vám pomohli stát se ještě inkluzivnějším lídrem. V tomto 90 min. sezení se naučíte:

– Odhalit vhledy: Prozkoumat předsudky, odhalit výsledky.
– Pěstovat empatii: Projít cestou nepohodlí, pěstovat soucit.
– Podpořit akci: Přeměňovat znalosti v záměrnou inkluzivitu.

Tento workshop povede Juan Pablo Rosetsky Hermosi – People & Culture, Lead for Global Finance & Administration, SAP Global Diversity & Inclusion Office.

workshop 2: Podpora příznivců: workshop o rozvoji spojenectví (allyshipu)

Jak se z člověka stane spojenec? Jaké to je, když se v prostředí odporu postaví za hodnoty rovnosti a spravedlnosti? Jak můžeme spojence podpořit a pomoci jim stát se silou změny? Cílem tohoto participativního workshopu bude vytvořit realizovatelné strategie pro rozvoj spojenectví neboli allyshipu.

Účastníci budou společně rozvíjet tato témata:
– Identifikování překážek: jejich rozpoznávání a překonávání, aby dále nebránily lidem stát se spojencem.
– Účinné obhajování: postavení se za rovnost a spravedlnost v náročném prostředí.
– Rozvoj podpůrné strategie: podporování a vývoj spojenců tak, aby pomáhali prosazovat pozitivní změny.

Tento workshop povedou Aleš Rumpel a Tereza Kadlecová z Pride Business Fóra.

 

16:00 – 18:00 I Networking

Další spíkry*kerky budeme odhalovat na našem webu a sociálních sítích v následujících dnech.

 

Tato konference je největší networkingovou akcí, kterou Pride Business Forum v roce 2024 uspořádá. Její součástí bude již tradičně předávání cen LGBTQ+ Friendly Employer, které vyzdvihují firmy aktivní v oblasti rovnosti na pracovišti. Prostor v programu dostanou i projekty, které dostaly granty od Nadačního fondu Pride Business Forum. Zde se můžete podívat, které firmy si cenu odnesly loni. Toto video vám pak přiblíží, na jakou atmosféru se na konferenci můžete těšit. 

 

CENA VSTUPENEK:

Early bird: 2 490 CZK (21.3. – 30.4.)

Later bird: 2 990 CZK (1.5. – 16.6.)

V den konference: 3 390 CZK

100 % výtěžků ze vstupného půjde na nadační činnost Nadačního fondu Pride Business Forum.

 

DRESS CODE: Casual

JAZYK AKCE: Angličtina

MEDIÁLNÍ PARTNER: Ekonom

ZÁŠTITA AKCE: Svaz průmyslu a dopravy

 

Detailní program budeme v následujících týdnech zveřejňovat zde a na LinkedInu, Instagramu a X.

Registrací na tuto akci udělujete souhlas k tomu, abyste byli fotografováni. Fotografie budou použity k propagaci aktivit Pride Business Fóra. Pokud si nepřejete být fotografováni, prosíme, abyste nám dali vědět. 



Detaily

Andrea Stašek

Andrea Stašek je výzkumníkem na Institutu pro psychologický výzkum (INPSY) a doktorandkou Klinické psychologie na Katedře psychologie Fakulty sociálních studií MU. Ve výzkumu se pohybuje přes 4 roky a kromě LGBTQIA+ psychologie a zdraví se věnuje výzkumu hraní videoher, metodologii, etice a datové analýze. Předsedá odbornému spolku Q-Hub, který na webu www.q-psy.cz zveřejňuje výzkumem podpořené informace o queer zdraví a zabývá se vzděláváním veřejnosti i odborníků.

Czeslaw Walek

Czeslaw Walek vystudoval právo na fakultách Jagellonské a Středoevropské univerzity. Pracoval ve vládním i nevládním sektoru. Jakožto náměstek ministra pro lidská práva měl na starosti vytváření, přijímání a provádění vnitrostátních politik v oblasti ochrany lidských práv. V letech 2011-2022 předsedal spolku Prague Pride, přední LGBT+ organizaci v České republice. Do roku 2015 působil jako výkonný ředitel festivalu Prague Pride a učinil z něj největší Pride festival v postkomunistických zemích. V roce 2016 byl v rámci Fulbrightova stipendia globálním stipendistou organizace Out & Equal Workplace Advocates, kde realizoval globální program této organizace. Po návratu do Prahy začal řídit Jsme fér, tedy kampaň za rovnost manželství, a Pride Business Forum, platformu zaměřenou na rovnost LGBT+ lidí na pracovišti, která je od roku 2023 nadačním fondem a ve kterém Czeslaw působí jako předseda správní rady. V roce 2011 mu byla udělena Cena Alice G. Masarykové za svou oddanost v oblasti prosazování lidských práv.

David Tišer

David Tišer je ředitelem organizace ARA ART, která se zaměřuje na kulturu s sociálním rozměrem, vzdělávání a podporu romské LGBTAIQ komunity. Je také pedagogem a divadelním režisérem. Je členem Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a Výboru pro práva LGBTIQ+ lidí David je zakladatelem Evropského romského LGBTAI+ hnutí. V roce 2018 získal Cenu Muzea romské kultury. O rok později byl oceněn Cenou Františka Kriegla za statečnost udělovanou Chartou 77. V roce 2019 byl jmenován Maršálem Prague Pride. Dále se stal stipendistou neziskové organizace Ashoka.

Kim Dabbs

Kim Dabbs, světová lídryně v oblasti sounáležitosti a účelovosti, čerpá při prosazování inkluze ze své jedinečné životní cesty. Narodila se v Koreji, byla adoptována americkými rodiči, a právě z těchto zkušeností bere vášeň pro vytváření prostředí, v němž se každý cítí být jeho součástí. Jako globální viceprezidentka pro ESG a sociální inovace ve společnosti Steelcase využívá své odborné znalosti v oblasti sociálních inovací k podpoře rozvoje inkluzivních prostředí. Je vyhledávanou řečnicí, která vystupovala před publikem ve společnostech Google, Microsoft nebo MIT. Její kniha "You Belong Here: The Power of Being Seen, Heard and Valued on Your Own Terms" popisuje její přechod od kulturní adaptace k prosazování sounáležitosti.

 

Lucie Neumannová

Lucie je ředitelkou a spoluzakladatelkou mentoringové platformy Femme Palette. Šest let žila v San Francisku a pracovala na různých marketingových a designových pozicích pro technologické startupy v Silicon Valley. Na vlastní kůži zažila, jaký dopad může mít mentoring na kariéru člověka, který přešel z marketingové pozice na pozici UX designéra. V roce 2018 spoluzaložila Femme Palette, aby vytvořila podpůrnou komunitu pro ženy a pomohla lidem růst v jejich kariéře prostřednictvím individuálního mentoringu.

Michal Pitoňák

Michal vede pracovní skupinu pro Duševní a veřejné zdraví sexuálně a genderově rozmanitých lisí v Národním ústavu duševního zdraví a provádí interdisciplinární výzkum na Univerzitě Karlově. Jeho práce se zaměřuje na dopady stigmatizace a minoritního stresu na queer identitu a duševní zdraví, stejně jako na společenské postavení LGBTQ+ lidí a geografie sexuálních orientací. Jako předseda Queer Geography, neziskové organizace propagující advokacii založenou na důkazech, a člen vládních výborů, aktivně prosazuje práva LGBTQ+ osob.

Tereza Kadlecová

Tereza je Výkonnou ředitelkou Nadačního fondu Pride Business Forum a je odbornicí na vzdělávání a lidská práva. Tereza má mnohaleté zkušenosti s řízením lidskoprávních, vzdělávacích a osvětových projektů v organizacích Pride Business Forum, Prague Pride a Člověk v tísni. Vedle manažerské práce její vášní zůstává přímý kontakt s lidmi prostřednictvím vedení a facilitace vzdělávacích workshopů, kurzů a přednášek. Je zároveň hrdou matkou dvou synů, které vychovává se svou partnerkou. 

Violeta Luca

Violeta je vedoucí české pobočky Vodafone. Předtím působila jako generální ředitelka Microsoftu pro Českou republiku a Slovensko a jako generální ředitelka Microsoftu v Rumunsku. Violeta řídila transformační projekty v oblasti maloobchodu, bankovnictví, e-commerce, zdravotnictví a telekomunikací. Dlouhodobě se zaměřuje na rozvoj digitálních dovedností, inovace a podporu startupů. Aktivně také mentoruje a podporuje ženy ve svých profesních a manažerských kariérách. Obdržela řadu ocenění a byla uznána časopisem Forbes jako jedna z 20 nejvlivnějších žen ve fintechu v ČR a jako jedna z nejlepších CEOs v roce 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer. Před vstupem do Microsoftu pracovala v firmách jako Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG. Absolvovala Ekonomickou univerzitu v rumunské Bukurešti.

Václav Horecký

Václav pracuje ve společnosti Škoda Auto a zaměřuje se na firemní kulturu a agilní přístup. V minulosti pracoval jako jazykový specialista organizující programy pro zaměstnance. Je členem ERG skupiny Škoda Proud, která ve Škoda Auto podporuje LGBTQ+ témata. Dále je dobrovolníkem a mentorem v poradenském centru Sbarvouven.cz, kde využívá své osobní životní zkušenosti k práci s klienty. Ve svém volném čase studuje osobní rozvoj a emoční inteligenci.

Jana Tikalová

Přes 20 let se věnuje diverzitě a inkluzi jako trenérka a konzultantka, je zakladatelkou a CEO OPIM na podporu diverzity a lidských práv. Firmám pomáhá včlenit diverzitu a inkluzi do byznysové strategie a vytvářet inkluzivní firemní kulturu.

Vystudovala antropologii na britské univerzitě v Durhamu, kde prováděla průzkum v rámci NATO Fellowship. V té době externě pracovala pro Radu Evropy a Evropskou komisi jako lektorka a konzultantka v lidskoprávní tematice. Pracovala na pozici senior HR and Training Manager pro LaGardere Aelia. Pro Škoda Auto pak na pozici Master Trainer pro manažery importérů klíčových trhů. Je certifikovanou koučkou a mentorkou. Neúnavně bojuje za rovnoprávnost a rovné příležitosti.

Tim R.R. Anseeuw

Tim pracoval pro IBM 24 let ve 4 různých zemích a hovoří plynně 5 jazyky. Aktuálně zastává pozice Leadership Mentor & Coach, IBM Culture Catalyst and Engagement Champion, globální Agile Transition Lead pro IBM Business Process Operations Delivery, vedoucí LGBTQ+ BRG EAGLE Hungary. Je také spoluvedoucí Vital Few on BRG Enablement & Advocacy a spoluvedoucím skupiny #workingpositively Hungary. Tim se narodil v belgických Bruggách, je šťastně ženatý se svým brazilsko-portugalským manželem, kterého poznal před 18 lety, a miluje jazyky, cestování, turistiku a fotografování.

 

Eva Zanin

Eva, která v současné době působí jako Global DE&I Senior Manager v Deutsche Telekom, je zkušená odbornice v oblasti DE&I, která má za sebou mnoho zkušeností, a to od vedení iniciativ v oblasti řízení udržitelnosti až po navrhování a zavádění průkopnických strategií v oblasti rozmanitosti, rovnosti a začleňování. Narodila se a vyrostla ve střední a východní Evropě, věnuje se podpoře mezikulturní inkluze a ráda překračuje hranice, aby umožnila pracovní prostředí přátelské pro LGBTQ+ lidi. Má zkušenosti s realizací obchodních a organizačních strategií DE&I založených na datech a s podporou inkluzivního a přístupného vývoje produktů.

Vasilii Zhelnin

Vasilij zastává ve společnosti Honeywell pozici Senior Contracts Representative a je také předsedou Central and Eastern Europe Chapter of LGBTQ+ Employee Network. Vede také LGBTQ+ Mentoring Pillar Workstream, program, který byl vytvořen s cílem dále rozvíjet kompetence, chování a oblasti dovedností zaměstnanců společnosti Honeywell. V roce 2022 Vasilii koordinoval tým dobrovolníků pro Prague Pride, kteří poskytovali pomoc LGBTQ+ uprchlíkům z Ukrajiny, a od té doby je viditelným aktivistou.

Iva Radová

Iva je Rewards Manager ve společnosti Pivovary Staropramen patřících do skupiny Molson Coors Beverage Company. Od roku 2019 je součástí regionálního týmu odměn, v současné době je zodpovědná za Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko. Nejen v těchto zemích, ale v celém regionu střední a východní Evropy společnosti Molson Coors podporuje kulturu pohody a diverzity a inkluze, kde se všichni cítí podporováni. Jedním z jejích pracovních poslání je pomáhat budovat a udržovat prostředí, které lidem umožňuje být co nejlepší, podporovat jejich individuální zdraví, štěstí a životní cíle.

Zdravko Krstanov 

Autor, moderátor eventů, moderátor podcastů. Zajímá ho, jak přemýšlejí ti, kteří se dostanou od nuly k jedničce. Ve Forbesu je od roku 2017, od začátku roku 2022 jako šéfredaktor Forbes.cz. Stojí u zásadních projektů, jako jsou nejbohatší Češi, výběr 30 pod 30, Lepší Česko nebo Money Masterminds. Je autorem řady rozhovorů se špičkami českého byznysu, jako jsou Daniel Křetínský, Patrik Tkáč, Marek Dospiva, ale i byznysu nové generace, kam patří Simona Kijonková, Jan Bednář nebo Richard Valtr.

Juan Pablo Rosetsky Hermosi

Před 15 lety nastoupil do finančního oddělení společnosti SAP v Argentině, kde zastával řadu pracovních pozic jako finanční manažer převážně pro Latinskou a Severní Ameriku. V roce 2012 se Juan Pablo přestěhoval do Dublinu, kde jako finanční manažer vedl multikulturní tým poskytující interní finanční podporu zemím EMEA. V roce 2016 se přestěhoval do německého Walldorfu, kde 6 let působil jako expert na organizační rozvoj. V posledních třech letech vedl Diversity & Inclusion Board Area Finance a podporoval tvorbu a realizaci strategických programů, jejichž cílem je učinit ze společnosti SAP ještě inkluzivnější organizaci. Juan Pablo pokračuje ve své cestě v oblasti diverzity a inkluze a 1. dubna se připojil ke globální kanceláři pro diverzitu a inkluzi společnosti SAP pod vedením Supriya Jha, Chief People Officer ve společnosti SAP.

Michaela Bauer

Členka představenstva ČSOB zodpovědná za IT, digitalizaci, data, daily banking, inovace a operations. Působí jako předsedkyně dozorčí rady společnosti Bankovní identita a.s., je členkou dozorčí rady společností Ušetřeno.cz, Skip Pay a.s. (ČR), Igluu (ČR) a Greenometer. Prosazuje invenci, moderní technologie i AI a podporuje startupovou scénu. Moderuje podcast Buďte v obraze v inovacích, kde si se zajímavými hosty povídá o tom, jak inovace mění svět. Pravidelně se umísťuje v žebříčcích nejvlivnějších žen Česka. Zároveň se jako jedna ze zakladatelek aktivně angažuje v iniciativě #Finzeny, která propojuje ženy ve finančním a fintechovém sektoru a podporuje jejich kariérní a osobnostní růst.

Beata Borer

Beata Borer pochází ze Slovenska a její vášní je cestování a oblast diverzity a inkluze. Ve společnosti MSD začala pracovat v březnu 2022, v květnu 2024 pak nastoupila na pozici Simplification and Harmonization Lead. Předtím působila jako Business Center Services Lead v regionu EMEA, kde se starala o řízení financí a efektivitu. V MSD Beata podporuje diverzitu, sponzoruje MSD CZ Rainbow Alliance EBRG a přispěla k tomu, že se MSD v roce 2023 umístilo v našem ocenění LGBTQ+ Friendly Employer na prvním místě. Více než 20 let pracovala také ve vedení financí v PepsiCo. Získala bakalářský titul na Universidad de Complutense de Madrid a magisterský titul na Ekonomické univerzitě v Bratislavě.

Javier Leonor

Javier se narodil ve španělské Segovii a vystudoval telekomunikace na Universidad Politécnica de Madrid (Španělsko), Hochschule Mannheim (Německo) a získal titul MBA na University of Amsterdam (Nizozemsko). S více než dvacetiletou praxí IT konzultanta se Javier v roce 2018 vydal na novou cestu a převzal klíčovou roli v týmu Global Inclusion and Diversity společnosti Accenture. Zde vede iniciativy společnosti v oblasti LGBTQ+, které jsou obecně známé pod názvem Pride @ Accenture. Javier je významným členem globální rady vedoucích pracovníků organizace Workplace Pride, která se zasazuje o práva LGBTQ+ lidí v celosvětovém měřítku. Kromě toho zastupuje společnost Accenture v rámci organizací Partnership for Global LGBTI Equality a Open for Business, kde prezentuje své odhodlání podporovat inkluzivitu a rovnost na pracovištích po celém světě.

Date: 17/06/2024

Start time: 09:00 CEST

Venue: Marriott Prague I V Celnici 8, 110 00 Nové Město