Staňte se členem

2.490

Networks of Support – výroční konference Pride Business Fóra

17/06/2024 | 09:00

Marriott Prague I V Celnici 8, 110 00 Nové Město

V rámci 14. ročníku konference Pride Business Fóra o rovnosti na pracovišti, letos s podtitulem Networks of Support, se dozvíte trendy nejen z oblasti diverzity, získáte také potřebné informace pro to, aby i vaše pracoviště mohlo být inkluzivní pro všechny zaměstnance*kyně.

Kategorie: Štítek:

Popis

Networks of Support
Konference se zaměří na moderní pracoviště a důležitost sítí podpory postavených na wellbeingu a emancipaci. Jak vypadá pracoviště s funkčními sítěmi podpory? Kolegové spolu bez ohledu na sexuální orientaci nebo genderovou identitu úzce spolupracují a navzájem respektují své jedinečné pohledy na svět. Emancipace je možná díky individuálním mentorským programům, iniciativám umožňujícím rozvoj dovedností a příležitostem k posunutí se na vedoucí funkce, což umožňuje LGBTQ+ zaměstnancům růst profesně i osobně. Wellbeing je podporován důrazem na duševní zdraví a flexibilitu práce, což zaměstnancům vytváří podpůrné prostředí. Wellbeing a emancipace odráží závazek k posilování sebevědomí jednotlivců a k jejich celkové pohodě, čímž se vytváří pracovní prostředí, v němž může uspět každý.

 

Programové bloky:
Prezentace nových výzkumů – konference představí tvrdá data o situaci LGBTQ+ lidí v ČR v kontrastu s celou Evropou s ohledem na menšinový stres, psychické zdraví a wellbeing. Vysvětlí také, proč je podpora LGBTQ+ lidí v práci i mimo ni stále velmi důležitá a nemělo by se na ni zapomínat.

Inspirace – keynote spíkři*kerky, přední myslitelé*ky v oblasti DEI a autorky inspirativních knih se podělí o nejnovější trendy v DEI. Inspirovat se budete moci prostřednictvím vystoupení světoznámých keynote spíkrů*kerek, pečlivě sestavených panelových diskusí a speciálně navržených workshopů.

Sdílení zkušeností – vedoucí hlasy z našich členských firem, generální ředitelé*ky, manažeři*rky a lídři*ryně v oblasti diverzity se podělí o své úspěchy i neúspěchy při prosazování diverzity na pracovišti a poradí, jak v oblasti pracoviště pracovat s inkluzí LGBTQ+ lidí.

 

RÁMCOVÝ PROGRAM KONFERENCE:

8:30 – 8:55 I Registrace

9:00 I Zahájení konference

Uvedení Pride Business Fóra

Tereza Kadlecová (PBF) Jak Pride Business Forum pomáhá k budování sítí podpory 

David Tišer (Ara Art) Podpora queer romských lidí Nadačním fondem Pride Business Forum

Prezentace a panel

Empirický pohled na výzvy v oblasti wellbeingu a psychologického bezpečí

Michal Pitoňák (Národní ústav duševního zdraví), Andrea Stašek (Masarykova univerzita), a další.

LGBTQ+ Friendly Employer 2024: Bronz

Coffee Break 

Keynote: Kim Debbs – Belonging at Work

Praktické tipy na budování pocitu sounáležitosti s pracovním kolektivem. Příklady společného vytváření pravidel a tradic, které mohou změnit fungování firmy.

Globální panel expertů v oblasti DEI

Jak se může manažerstvo vyrovnat s výzvami nebo odporem při zavádění vedoucích přístupů, které kladou důraz na začlenění a různorodost.

LGBTQ+ Friendly Employer 2024: Stříbro

Panel lídrů:

Jak vytvářet účinné sítě podpory a zavádět transformační přístupy k vedení.

Prezentace European Pride Business Network

Czeslaw Walek (EPBN) – Posouvání naší mise na evropskou úroveň 

LGBTQ+ Friendly Employer 2024: Zlato

13:30 – 14:30 I Oběd

14:30 – 16:00 I Panely a workshopy

panel 1: Mentoringem k emancipaci

panel 2: Wellbeingem k emancipaci 

workshop 1: tbc

workshop 2: tbc

16:00 – 18:00 I Networking

 

Tato konference je největší networkingovou akcí, kterou Pride Business Forum v roce 2024 uspořádá. Její součástí bude již tradičně předávání cen LGBTQ+ Friendly Employer, které vyzdvihují firmy aktivní v oblasti rovnosti na pracovišti. Prostor v programu dostanou i projekty, které dostaly granty od Nadačního fondu Pride Business Forum. Zde se můžete podívat, které firmy si cenu odnesly loni. Toto video vám pak přiblíží, na jakou atmosféru se na konferenci můžete těšit. 

 

CENA VSTUPENEK:

Early bird: 2 490 CZK (21.3. – 30.4.)

Later bird: 2 990 CZK (1.5. – 17.6.)

Výtěžek ze vstupného půjde na nadační činnost Nadačního fondu Pride Business Forum.

 

DRESS CODE: Casual

JAZYK AKCE: Angličtina

MEDIÁLNÍ PARTNER: Ekonom

ZÁŠTITA AKCE: Svaz průmyslu a dopravy

 

Detailní program budeme v následujících týdnech zveřejňovat zde a na LinkedInu, Instagramu a X.

Registrací na tuto akci udělujete souhlas k tomu, abyste byli fotografováni. Fotografie budou použity k propagaci aktivit Pride Business Fóra. Pokud si nepřejete být fotografováni, prosíme, abyste nám dali vědět. Detaily

Date: 17/06/2024

Start time: 09:00 CEST

Venue: Marriott Prague I V Celnici 8, 110 00 Nové Město