V pátek 23. 10. proběhl jubilejní 10. ročník konference v rámci platformy Pride Business Forum. Konference se věnovala diskusi na téma diverzity na pracovišti a poukázala na překážky, kterým LGBT lidé čelí. Ocenila také společnosti, které na pracovišti zavádějí principy rovnosti a obecně zlepšují podmínky LGBT lidí.
Celá tisková zpráva:
Jubilejní desátý ročník konference s názvem „10 let změn“ otevře už v pátek 23. října diskuzi na téma diverzita na pracovišti a poukáže na bariéry, s kterými se LGBT+ lidé potýkají. Na akci vystoupí business lídři a lídryně z ČR i ze zahraničí, mezi které patří generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy Dagmar Kuchtová, pražský primátor Zdeněk Hřib nebo Fabrice Houdart, který stojí za největší světovou iniciativou sociální odpovědnosti podniků v oblasti rovnosti LGBT+ lidí, kterou podporuje více než 270 největších firem světa.
Celá tisková zpráva:
Moderní firma, která je opravdu pro všechny. Tak se chce dále profilovat Česká pošta, která se se svými 27 tisíci pracovníky řadí mezi největší zaměstnavatele u nás. Od včerejška oficiálně platí za nejnovějšího člena české platformy Pride Business Forum, mezi jejíž členy patří například i Avast, Microsoft, Exxonmobil, ČSOB nebo Vodafone.
Podle Dagmar Kuchtové mají nerovné podmínky pro LGBT zaměstnance negativní vliv na české hospodářství. Poslechněte si celou reportáž rádia Expres FM, ve které zazněla i slova Czeslawa Walka, manažera platformy Pride Business Forum.
Proč se LGBT lidé neoutují v práci? 81 % má obavy hlavně z reakce kolegů. 77 % se pak bojí možného zhoršení vztahů na pracovišti. A 57 % má strach z diskriminace a narušení kariérního postupu. A co vaši zaměstnanci, mohou být v práci sami sebou? Podívejte se na celou reportáž ze zpráv na Televizeseznam.cz.
Česku přibývá firem, které veřejně propagují nejen své výrobky, ale i hodnoty, ke kterým se hlásí. Například na seznamu aktivistické organizace Jsme fér je už 64 společností, které podporují manželství homosexuálů.
„Nebyl jsem si úplně jistý, do jaké společnosti přicházím. Během přípravy na pracovní pohovor jsem se přeci jen zaměřoval na jiné věci než na diverzitu a inkluzi na pracovišti,“ vzpomíná Michał Dąbkowski na svůj příchod do IBM Global Services Delivery Center v České republice. V předchozím zaměstnání byl 13 let vyoutovaný jako gay, ale to bylo v irském Belfastu. „Během úvodních školení mi v IBM představili vnitřní zaměstnanecké skupiny, jednou z nich byla i EAGLE – Employee Alliance for Gay and Lesbian Empowerment. V tu chvíli jsem věděl, že jsem v IBM vítaný a nemusím nic skrývat,“ říká Michał.