Staňte se členem

Pride Business Forum, LGBT+ inkluze a diverzita v médiích

Volno na svatbu či pohřeb pro LGBT+ lidi bereme jako normální, říká Spurný

V Česku vznikl nadační fond na podporu LGBT+ komunity na pracovištích. Některé firmy se už nyní snaží svým zaměstnancům nabídnout rovné podmínky a benefity bez ohledu na jejich genderovou příslušnost či sexuální orientaci.

Seznam zprávy, květen 2023

Milí kolegové, jsem gay. Svou orientaci v práci neskrývá pouze čtvrtina českých LGBT zaměstnanců

Říct ostatním, že jsem gay, lesba nebo trans, stojí hodně odvahy. Zaručený recept na snadný a bezbolestný coming out neexistuje. A i když se nakonec člověk otevře těm nejbližším, v zaměstnání často svou orientaci skrývá. Coming out může být plný zoufalství, ale i úlevy a ve finále radosti. I o tom jsou tři naše příběhy.

Vlasta.cz, duben 2023

Když zaměstnanci pomáhají: Tři ženy z Amazonu vzaly iniciativu do vlastních rukou

Ve svých týmech hrají důležitou roli a každodenní práci dělají na sto procent. Při tom všem nezapomínají na své okolí a věnují nezanedbatelnou část volného času jeho podpoře a rozvoji. Tři ženy z Amazonu, které podnikají něco navíc – přímo ve společnosti i mimo ni – přibližují svou motivaci účastnit se aktivit na pomoc dětem, neslyšícím nebo LGBTQ+ komunitě.

iDnes.cz, březen 2023

Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Miroslav Hradil pracuje ve ŠKODA AUTO v Laboratoři polymery zaměřující se mj. na zajištění povětrnostní odolnosti vozů. Kromě toho, že plní své odborné pracovní povinnosti, rozhodl se v roce 2021 s pár kolegy založit v rámci firmy zaměstnaneckou skupinu na podporu LGBT+ lidí ŠKODA Proud. Čemu všemu se její členové věnují? Proč jsou podobné zaměstnanecké skupiny důležité? A jaké pozitivní změny v rámci firemní kultury jsou již po dvou letech působení ŠKODA Proud patrné?

lui.cz, březen 2023

“He immediately became a role model”: Footballer Jankto comes out as gay

Czech footballer Jakub Jankto has made major international headlines by becoming the highest profile player currently in the men’s game to come out as homosexual. The 27-year-old’s move has won support from the soccer community around the world.

únor 2023, Radio Prague International

Diskusím o diverzitě se firmy nevyhnou. Jedině tak budou konkurenceschopné

Témata rovnosti na trhu práce a v samot­ném zaměstnání české firmy z velké části zatím míjí. Požadavky plynoucí z principů ESG však zaměstnavatele nutí věnovat jim zvýšenou pozornost. 

únor 2023, týdeník Ekonom

Diverzita, rovnost a inkluze mění přístup firem k personálnímu řízení, byznysu i komunikaci

Už 18. PR Brunch se zaměřil na aktuální téma diverzity, rovnosti a inkluze. Jak firmy tyto principy zahrnují do svého fungování a komunikace, přiblížili Iveta KutišováVeronika Němcová a Petr Pokorný. Akci pořádala agentura Pram Consulting za podpory Médiáře.

Mediář, leden 2022

Televize se ho zbavila, když podpořil stejnopohlavní páry. Teď vyhrál soud

Sexuální orientace nemůže být důvodem pro ukončení smlouvy o práci se samostatně výdělečně činným člověkem. Rozhodl o tom ve čtvrtek Soudní dvůr Evropské unie, který se zastal homosexuála žalujícího polskou veřejnoprávní televizi.

Seznam Zprávy, leden 2023

Diverzita, rovnost a inkluze (DEI)

Už 18. PR Brunch se zaměřil na aktuální téma diverzity, rovnosti a inkluze. Jak firmy tyto principy zahrnují do svého fungování a komunikace, přiblížili Iveta Kutišová, Veronika Němcová a Petr Pokorný. Akci pořádala agentura Pram Consulting za podpory Médiáře.

Pram.cz, leden 2023

Tesco se připojuje k barvám duhy. Podpoří Pride Business Forum

Společnost Tesco Česká republika rozšiřuje své aktivity v oblasti inkluze i diverzity, v letošním roce se připojuje k Pride Business fóru, které se věnuje otázkám a tématům LGBT+ komunity. Cílem fóra je podpořit u zaměstnavatelů principy rovnosti na pracovišti, LGBT+ rozmanitost a samotné zaměstnance v jejich úsilí o férový přístup.

muzivcesku.cz, srpen 2022

Pride není zdaleka jen o průvodu Prahou

Letos proběhl již 12. ročník multižánrového lidskoprávního festivalu Prague Pride. Jedná se o týdenní festival s tradicí odkazující se až na nepokoje ve Stonewall Inn v New Yorku v roce 1969.

mam.cz, srpen 2022

Zúčastněte se sympozia “Cheers! The Queers in the Bar | LGBT+ in food and beverage industry symposium 2022”

Potravinářský a nápojový průmysl v České republice zaměstnává velké množství lidí, včetně těch, kteří se identifikují jako LGBT+. Přijďte se dozvědět, jak se k nim chovat přátelštěji. Spokojení zaměstnanci podávají stoprocentní výkon a jsou loajální ke svému zaměstnavateli.

diverzita.cz, říjen 2022

Život LGBT+ lidí v Česku? Je bezpečno, pokud se neukazujete, když žijete stejně jako ostatní, říká Walek

Vražedný teroristický útok na LGBT+ podnik v centru Bratislavy, při kterém zemřeli dva mladí lidé, Juraj s Matúšem, otřásl celým Slovenskem i Českem. Lidskoprávní organizace proto vládě ve středu předložily požadavky, které by podle nich mohly zlepšit bezpečnost i kvalitu života LGBT+ lidí. „Chceme vyzvat politiky, aby začali něco dělat. Od roku 2006, kdy se přijal zákon o registrovaném partnerství, neudělali nic.

hn.cz, říjen 2022

Společně proti nenávisti. Neziskovky vyzývají vládu, aby urychleně přijala zákony chránící LGBT+ lidi

Krvavou událost z Bratislavy nemůžeme v Česku nechat zamést pod stůl, píšou v otevřené výzvě vládě, poslancům a senátorům neziskové organizace. Dopis reaguje na útok, který se stal před týdnem u bratislavského podniku Tepláreň. 

HN.cz, říjen 2022

ČSOB se stává oficiálním generálním partnerem poradny Sbarvouven.cz

LGBT+ online poradna Sbarvouven.cz vstoupila do podzimu po boku nového generálního partnera, kterým se stala skupina ČSOB. Ta se pro spolupráci rozhodla i na základě nedávného předsudečně motivovaného teroristického útoku v Bratislavě, který cílil na mladé LGBT+ osoby.

Investujeme.cz, listopad 2022

V DEBATĚ PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTŮ NERUDOVÁ I HILŠER VYJÁDŘILI JASNOU PODPORU ROVNOSTI LGBT+ LIDÍ. TI, CO MĚLI PŘIJÍT, ALE NEPŘIŠLI

Co se týká úřadu prezidenta, dalo by se říci, že v novodobé historii České republiky jsme – vyjma Václava Havla – neměli při výběru příliš „šťastnou ruku“. Tedy, minimálně prizmatem prosazování lidských práv. Zatímco právě pro Havla byla lidsko-právní problematika de facto alfou a omegou jeho (nejen zahraniční) politiky, jeho následovníci se od tohoto kurzu poměrně značně odchýlili. 

LUI.cz, říjen 2022

Lakování narůžovo. Jde firmám o podporu menšin, nebo jen o marketing?

Témata, která probíráme při pauzách na kávu nebo v hospodských debatách, ukazují skutečný směr zájmu společnosti. Posléze je přebírají velké firmy a marketingové společnosti, které je zesílí v podobě produktů a kampaní.

Forbes, červen 2022

General Manager Danone Frédéric Guichard získal ocenění Pride Business Forum Hero

Frédéric Guichard, General Manager společnosti Danone pro střední Evropu, byl oceněn Pride Business Forem za prosazování diverzity například prostřednictvím inkluzivní rodičovské politiky uvnitř společnosti. Společnost Danone je přesvědčena, že pokud dobře fungující rodina plní všechny své funkce, každý její člen v ní může růst, a tak plně využít svůj potenciál, a proto podporuje tuto základní stavební jednotku společnosti mezi svými zaměstnanci bez ohledu na její složení, rozmanitost a jedinečnost.

České noviny, červen 2022

65 % ČECHŮ A ČEŠEK DLOUHODOBĚ PODPORUJE MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY

Česká legislativa diskriminuje LGBT+ lidi v oblasti soukromého a rodinného práva, ale někteří zaměstnavatelé mění své interní předpisy, a vytváří tak rovné podmínky pro všechny. Proč je podpora diverzity a inkluze pro firmy prospěšná?

Info-lifestyle.cz, červenec 2022

SpeakOut: Czeslaw Walek, ředitel platformy Pride Business Forum

Pouze 26 % leseb, gayů, bi a transgender je pracovišti plně samo sebou a nic neskrývá.“Czeslaw Walek je ředitelem Pride Business Forum což je jediná platforma, která se zabývá oblastí diverzity a inkluze LGBT lidí na pracovišti. V současnosti mají 44 členů, mezi které patří například Škoda, ČSOB nebo Moneta Money Bank.

Welcome to the Jungle Česko, červen 2022

České firmy se hlásí k podpoře svých LGBT+ zaměstnanců. Registrovaným partnerům dávají stejné výhody jako manželům

Stále více českých firem má v posledních měsících zájem o školení na téma, jak lépe pečovat o zaměstnance, kteří se hlásí k jiné sexuální orientaci nebo i jinému pohlaví, než je mužské či ženské. „Téma diverzity ve velkých společnostech celkem rezonuje. Zároveň je velkým tématem duševní zdraví, což ještě umocnil covid,“ říká Tereza Kadlecová z organizace Prague Pride.

Hospodářské noviny, červen 2022

65 % ČECHŮ A ČEŠEK DLOUHODOBĚ PODPORUJE MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY

Česká legislativa diskriminuje LGBT+ lidi v oblasti soukromého a rodinného práva, ale někteří zaměstnavatelé mění své interní předpisy, a vytváří tak rovné podmínky pro všechny. Proč je podpora diverzity a inkluze pro firmy prospěšná?

Info-lifestyle.cz, June 2022

Sympozium nazvané LGBT+ lidé ve veřejném sektoru vítáni představí přínosy LGBT+ diverzity a inkluze na pracovišti. Už 17. května v Praze

V partnerství s platformou Pride Business Forum se české firmy i organizace již 12 let věnují zlepšování podmínek pro LGBT+ lidi na pracovišti. Posilování rovnosti zaměstnanců má pozitivní vliv na jejich spokojenost i fungování dané organizace. Český veřejný sektor však v této oblasti výrazně pokulhává. Příklady z jiných zemí přitom ukazují, že instituce veřejné správy mohou být vzorem v nastavování pracovních podmínek přátelských LGBT+ lidem. 

Moderní obec, květen 2022

V Duhové podporují duhovou diverzitu: ČEZ podepsal Pride Business Forum Memorandum podporující komunitu LGBT+

Skupina ČEZ, jejíž centrála sídlí v pražské Duhové ulici, podepsala memorandum iniciativy Pride Business Forum, v němž se zavazuje zavádět principy LGBT+ diverzity a zároveň vytvářet přátelské a otevřené pracovní prostředí pro všechny bez ohledu na sexuální orientaci a genderové identity. 

ČEZ, duben 2022

Přibývá firem, které LGBT zaměstnancům umožňují to samé co heterosexuálům

Registrované partnerství dnes není rovnocenné ve srovnání s klasickým sňatkem. Ženich a nevěsta mají nárok na placené volno, manžel či manželka mohou doprovodit partnera k lékaři. Tyto a další výhody se přitom netýkají homosexuálních párů, které se rozhodnou vstoupit do registrovaného partnerství. Přibývá ale firem, které se snaží některé nerovnosti umazat.

Idnes.cz, únor 2022

Czech companies are taking LGBT+ workplace rights into their own hands

Czech law still denies LGBT+ employees certain rights – a number of companies are implementing inclusivity policies anyway.

Expats.cz, únor 2022

Česká pošta je LGBTQ+ friendly. Státní podnik se stal nejnovějším členem Pride Business Fora

Moderní firma, která je opravdu pro všechny. Tak se chce dále profilovat Česká pošta, která se se svými 27 tisíci pracovníky řadí mezi největší zaměstnavatele u nás. Od včerejška oficiálně platí za nejnovějšího člena české platformy Pride Business Forum, mezi jejíž členy patří například i Avast, Microsoft, Exxonmobil, ČSOB nebo Vodafone.

Forbes, únor 2020

Expres FM: Rozhovor s Dagmar Kuchtovou

Podle Dagmar Kuchtové mají nerovné podmínky pro LGBT zaměstnance negativní vliv na české hospodářství. Poslechněte si celou reportáž rádia Expres FM, ve které zazněla i slova Czeslawa Walka, manažera platformy Pride Business Forum.

Televize Seznam: Coming out na pracovišti

Proč se LGBT lidé neoutují v práci? 81 % má obavy hlavně z reakce kolegů. 77 % se pak bojí možného zhoršení vztahů na pracovišti. A 57 % má strach z diskriminace a narušení kariérního postupu. A co vaši zaměstnanci, mohou být v práci sami sebou? Podívejte se na celou reportáž ze zpráv na Televizeseznam.cz.

Staropramen, Žufánek nebo Primeros. V Česku přibývá firem podporujících gaye a lesby, zatlačit mohou i na politiky

Česku přibývá firem, které veřejně propagují nejen své výrobky, ale i hodnoty, ke kterým se hlásí. Například na seznamu aktivistické organizace Jsme fér je už 64 společností, které podporují manželství homosexuálů.

Hospodářské noviny, Srpen 2019

Vytvořte zaměstnancům takové podmínky, aby se soustředili na kreativní práci, ne na zapírání

„Nebyl jsem si úplně jistý, do jaké společnosti přicházím. Během přípravy na pracovní pohovor jsem se přeci jen zaměřoval na jiné věci než na diverzitu a inkluzi na pracovišti,“ vzpomíná Michał Dąbkowski na svůj příchod do IBM Global Services Delivery Center v České republice. V předchozím zaměstnání byl 13 let vyoutovaný jako gay, ale to bylo v irském Belfastu. „Během úvodních školení mi v IBM představili vnitřní zaměstnanecké skupiny, jednou z nich byla i EAGLE – Employee Alliance for Gay and Lesbian Empowerment. V tu chvíli jsem věděl, že jsem v IBM vítaný a nemusím nic skrývat,“ říká Michał.

HR Fórum, Červen 2020

Tiskové zprávy

Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii: Pride Business Forum zakládá první nadační fond na podporu LGBT+ lidí v zaměstnání i mimo něj

Praha, 18. května 2023 – Organizace Pride Business Forum 17. května 2023 oznámila rozšíření aktivit a založení Nadačního fondu Pride Business Forum. Kromě stávajících činností podporujících firmy ve vytváření bezpečných a spravedlivých pracovišť pro všechny do své struktury přidává nový pilíř s cílem posilovat samotné LGBT+ osoby. Tímto krokem jim umožní plně rozvíjet své schopnosti a žít otevřeně nejen v práci.

Celá tisková zpráva zde

Sympozium “LGBT+ lidé ve veřejném sektoru vítáni” představí úředníkům přínosy LGBT+ diverzity a inkluze na pracovišti

Tisková zpráva, v Praze 26. dubna, 2022

V partnerství s platformou Pride Business Forum se české firmy i organizace již 12 let věnují zlepšování podmínek pro LGBT+ lidi na pracovišti. Posilování rovnosti zaměstnanců se pak pozitivně projevuje nejen na jejich spokojenosti, ale i na celkovém fungování a ekonomických výsledcích firmy. Český veřejný sektor však v této oblasti za tím soukromým výrazně pokulhává. Přitom příklady z jiných zemí ukazují, že instituce státní či veřejné správy mohou být vzorem v nastavování pracovních podmínek přátelských LGBT+ lidem.

Celá tisková zpráva zde

LGBT+ diskriminace stojí Českou ekonomiku 5 až 37 miliard . Pride Business Forum ocenilo firmy, které jdou diverzitě a rovnosti nejvíce naproti.

Praha, 17. června 2021 – Ve středu 16. června proběhlo v zahradě rezidence Holandského velvyslance slavnostní předání cen LGBT+ Friendly Employer firmám, které se za poslední rok nejvíce zasloužily o rovné podmínky a inkluzi svých LGBT+ zaměstnanců. Oceněni byli i jednotlivci a business lídři. V pátek 18. června pak proběhne Pride Business Forum online konference, která představí unikátní výzkum, přední ekonomové rozeberou situaci rovnosti doma i ve světě a další odborníci se zaměří na duševní zdraví zaměstnanců v době pandemie.

Celá tisková zpráva:

https://www.pridebusinessforum.com/tz_lgbt-friendly-employer-2021/

4 z 10 z LGBT+ zaměstnanců veřejné správy nemluví v práci o své orientaci, pětina z nich se setkala s diskriminací. Příkladem ke změnám však jdou soukromé firmy

Praha, 10. června 2021 – Obavy z reakcí kolegů či možného zhoršení vztahů na pracovišti patří mezi hlavní důvody, proč 4 z 10 LGBT+ lidí ve veřejné správě nemluví o své menšinové orientaci. Nejhorší situace je v tomto ohledu ve školství, o něco lepší pak v kultuře či sociálních službách. Ukázal to průzkum “LGBT+ lidé zaměstnaní ve veřejném sektoru”, který vznikl u příležitosti 11. ročníku konference Pride Business Forum, která se koná 18. června 2021. Firmy soukromého sektoru se už roky věnují rovnému přístupu k LGBT+ lidem a napomáhají tak příznivějšímu pracovnímu prostředí. Těchto firem přibývá a inspirují i veřejný sektor.

Celá tisková zpráva:

https://www.pridebusinessforum.com/wp-content/uploads/2021/06/TZ-_-Pride_Business_Forum.docx

11. ročník konference Pride Business Forum se poprvé zaměří na LGBT+ diverzitu i ve veřejném sektoru

Praha, 19. května 2021 – Diverzita jako nový normál na pracovišti? Jak je to u nás a ve světě? A liší se rovnost veřejného sektoru od toho soukromého? I na tyto otázky odpoví další ročník konference Pride Business Forum. Za řečnickým pultem se vystřídají osobnosti z tuzemska i zahraničí. Patří mezi ně profesorka ekonomie Lee Badgett, evropská komisařka pro rovnost Helena Dalli nebo analytik pracovního trhu ze společnosti LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Celá tisková zpráva:

https://www.pridebusinessforum.com/wp-content/uploads/2021/06/TZ_11.rocnik_PBF.docx

51% LGBT lidí skrývá svou identitu. Konference Pride Business Forum tak ocenila české firmy, které nejen coming-out v práci podporují.

V pátek 23. 10. 2020 proběhl jubilejní 10. ročník konference v rámci platformy Pride Business Forum. Konference se věnovala diskusi na téma diverzity na pracovišti a poukázala na překážky, kterým LGBT lidé čelí. Ocenila také společnosti, které na pracovišti zavádějí principy rovnosti a obecně zlepšují podmínky LGBT lidí.

Celá tisková zpráva:

10. ročník konference Pride Business Forum nabídne detailní pohled za dekádou LGBT+ lidí na českých pracovištích

Jubilejní desátý ročník konference s názvem “10 let změn” otevře už v pátek 23. října diskuzi na téma diverzita na pracovišti a poukáže na bariéry, s kterými se LGBT+ lidé potýkají. Na akci vystoupí business lídři a lídryně z ČR i ze zahraničí, mezi které patří generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy Dagmar Kuchtová, pražský primátor Zdeněk Hřib nebo Fabrice Houdart, který stojí za největší světovou iniciativou sociální odpovědnosti podniků v oblasti rovnosti LGBT+ lidí, kterou podporuje více než 270 největších firem světa. 

Celá tisková zpráva: