Staňte se členem

Jak prosadit rovnost na pracovišti z pozice LGBT+ zaměstnance

Pracujete ve firmě, která ještě nenabízí stejné benefity pro všechy zaměstnance? I vy jako zaměstnanec či zaměstnankyně máte možnost prosadit zavedení rovnosti a vytvořit pracovní prostředí, kde se budete cítit dobře.

“Zapojením do Pride Business Fóra vysílá firma/instituce jasný signál o hodnotách, které zastává, o tom, že je otevřená a přátelská ke všem, bez ohledu na to, kým jsou nebo s kým chodí, žijí, mají děti. A to nejen navenek, ale i směrem ke svým zaměstnancům a zaměstnankyním či uchazečům a uchazečkám o práci. Pro mě osobně je na tom nejdůležitější, že se tím zcela eliminuje pocit duševního nepohodlí, obav i strachu – nikdo se nemusí bát, co by se stalo, kdyby…, nikdo si nemusí na nic hrát, nijak se obhajovat za to, co je mu přirozené. Všechno je zkrátka jak má být.”

Radek Buchlovsky, Publishing and Media Director, RWS Moravia

“Často slýchávám o rovnováze mezi prací a životem. Ale život máme jen jeden, ať v práci nebo mimo ni. A já chci být v každém okamžiku sám sebou. Podpis memoranda Pride Business Fóra otevřel cestu pro vztah postavený na rovnosti a otevřenosti mezi mnou a mým zaměstnavatelem.”

Martin Zelenka, Data Governance Expert, ČSOB

Začněte změnou atmosféry

HR oddělení či vedení firem na takovou poptávku zaměstnanců reaguje. Prvním krokem, který můžete udělat, je založit vnitřní zaměstnaneckou skupinu, která má často značný dopad na přístup celé firmy k rovnosti LGBT+ lidí na pracovišti.

Vnitřní zaměstnanecké skupiny jsou dobrovolné, vytvořené a vedené zaměstnanci, a jejich cílem je podporovat rozmanité a inkluzivní pracoviště. V ČR již existuje několik desítek LGBT+ vniřních zaměstnaneckých skupin, které se zaměřují zejména na vytvoření pracovního prostředí ve firmě, které bude přátelské i k LGBT+ lidem.

Postup jak vytvořit vnitřní zaměstnaneckou skupinu ve vaší firmě

LGBT+ vnitřní zaměstnanecké skupiny jsou jedním z nejefektivnějších nástrojů k zavedení rovnosti LGBT+ lidí na pracovišti, a vytvořit ji může každý zaměstnanec.
Co pro to potřebujete?

  • Nastavte si poslání a cíle, které budou vycházet z hodnot vaší firmy.
  • Získejte podporu vedení firmy. Podpora člena nebo členky vedení firmy je nezbytná pro úspěch činnosti vaší skupiny.
  • Dejte dohromady skupinu lidí, kteří do toho půjdou s vámi. Lidé, kteří vás podpoří nemusí být jen LGBT+ lidé. Podporujte zapojení vašich spojenců.
  • Naplánujte vaše aktivity a co přesně bude vaše skupina dělat.
  • Dohodněte si rozpočet s vaším HR oddělením.
illustration hands

Přidejte se k nám na našich konferencích a workshopech

Konference a workshopy