Staňte se členem

10. výroční konference Pride Business Forum "10 let změn"

23/10/2020 | 10:00

10. ročník konference Pride Business Forum, jediné konference v Česku na téma LGBT rovnosti v zaměstnání, proběhla kvůli epidemii koronaviru online. V rámci programu vystoupili významní byznys lídři a opinion makeři z Česka i zahraničí. Celá konference je ke shlédnutí níže.

V rámci virtuální konference byly předány ceny LGBT Friendly Employer i Pride Business Heroes, které oceňují zaměstnavatele i jednotlivce aktivní na poli LGBT rovnosti v zaměstnání. Více informací o oceněních roku 2020 najdete zde.

Kompletní výtěžek z konference šel na podporu duhových aktivit organizace Život 90, která pracuje se seniory.

Kategorie: , Štítek:

Popis

Podívejte se na celý záznam virtuální konference Pride Business Forum 2020 zde:

Program

10:00 – 10:10 | ZAHÁJENÍ S moderátorkami konference Adélou Horákovou a Emmou Smetanou

10:10 – 10:15 | KEYNOTE INTERVIEW s Fabricem Houdartem Globální trendy a vývoj při zavádění principů LGBT diverzity na pracovišti

10:15 – 10:20 | KEYNOTE INTERVIEW s Vladimírem Dlouhým Bariéry zavádění principů LGBT diverzity na českém pracovišti

10:20 – 10:45 | VIRTUÁLNÍ PANEL Emma Smetana diskutuje s Alenou Sochorovou (Microsoft), Carlem Clarkem (Vodafone), Michalem Kaderou (Škoda Auto) o realitě a praxi na českých pracovištích

10:45 – 10:55 | KEYNOTE INTERVIEW s Victorem Madrigal-Borlozem Situace LGBT lidí ve světě

10:55 – 11:00 | PRIDE VOICES Hlasy lidí o coming outu na českém pracovišti Zdeněk Roubek (Exxonmobil) / Michelle Adlerová / Petra Coufalíková (ČSOB) 11:00 – 11:20 | VIRTUÁLNÍ PANEL Emma Smetana diskutuje s Alešem Kabilkou (sbarvouven.cz) a Michalem Dabkowskim (IBM) o coming outu na českém pracovišti

11:20 – 11:35 | LGBT FRIENDLY EMPLOYER 2020 Slavnostní vyhlášení cen

11:35 – 11:40 | KEYNOTE INTERVIEW s Dagmar Kuchtovou Následky pandemie COVID 19 a ekonomické krize na česká pracoviště

11:40 – 11:45 | KEYNOTE INTERVIEW se Zdeňkem Hřibem Proč je důležité mít Prahu otevřenou a rozmanitou?

11:45 – 12:05 | VIRTUÁLNÍ PANEL  Emma Smetana diskutuje s Alanem Houmannem (Citibank), Anitou Zubak (MSD), Tomášem Vargou (Publicis Groupe) o důležitosti diverzity a inkluze na pracovišti v období ekonomické krize

12:05 – 12:15 | SHRNUTÍ S moderátorkami konference Emmou Smetanou a Adélou Horákovou, a předsedou Pride Business Fora Christianem Schwenke

 

Prague Pride, z.s. realizuje projekt OUT (č. 881931), financovaný z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

Detaily

Victor Madrigal-Borloz

Keynote Speaker

Victor Madrigal-Borloz

Nezávislý odborník OSN na ochranu proti násilí a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity. Victor je kostarický právník a aktuálně působí jako vedoucí hostující výzkumný pracovník na Harvardské právnické fakultě v programu lidských práv. Do června 2019 zastával roli generálního tajemníka Mezinárodní rady pro rehabilitaci obětí mučení (IRCT), globální sítě více než 150 rehabilitačních center s vizí plného užívání práva na rehabilitaci pro všechny oběti mučení a špatného zacházení. V letech 2013 až 2016 byl členem Podvýboru OSN pro předcházení mučení a v rámci této funkce byl zpravodajem pro odvetná opatření a dohlížel na návrh politiky proti mučení a špatnému zacházení s LGBTI osobami. Předtím pracoval na mnoha případech, zprávách a svědectvích jako vedoucí soudních sporů a vedoucí kanceláře v Meziamerické komisi pro lidská práva. Působil také v Dánském institutu pro lidská práva a v Meziamerickém soudu pro lidská práva. Victor je zakládajícím členem Kostarické asociace mezinárodního práva (ACODI), zakládajícím členem správní rady Mezinárodního střediska pro spravedlnost (IJRC) a zakládajícím členem správní rady Synergia-IDH.

 

Keynote Speaker

Fabrice Houdart

Fabrice Houdart je výkonným ředitelem globálních iniciativ v Out Leadership, organizaci, která radí a pomáhá lídrům a organizacím jak využít dividend inkluze, a poskytuje nástroje pro inovaci a transformaci. Před tím, než se připojil k Out Leadership Fabrice měl na starosti lidská práva v OSN. V této funkci se spolupodílel na vytvoření OSN Globálních standardů chování pro business, největší iniciativy společenské odpovědnosti firem v otázkách LGBTI na světě. Doposud se k iniciativě připojilo 300 největších korporací na světě. Fabrice působí v správních radách sedmi neziskových organizací včetně Outright Action International, Housing Works, the International Day against Homophobia and Transphobia, a v Institute of Current World Affairs. V žebříčku Yahoo Finance z roku 2019 se umístil na 2. místě mezi LGBTI vedoucími představiteli veřejného sektoru na celém světě a začátkem tohoto roku byl uveden mezi významné LGBTQ lídry a výkonné osobnosti v žebříčku Crain 2020. Fabrice žije v Newtown, CT se dvěma syny, 7 letými Maxime a Eitanem.

 

Keynote Speaker

Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý je absolvent VŠE a postgraduálního studia matematické statistiky a pravděpodobnosti na Karlově univerzitě, bývalý ministr hospodářství ČSFR i ministr průmyslu a obchodu ČR.  V současné době působí jako mezinárodní poradce investiční banky Goldman Sachs, prezident Hospodářské komory ČR, člen skupiny mezinárodních poradců Meridiam Infrastructure (Francie) a profesor na Karlově univerzitě. V minulosti byl např. poradcem společnosti ABB, členem ředitelů KSK Power Venture (Indie), místopředsedou evropské skupiny Trilaterální komise, předsedou International Chamber of Commerce či člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)

 

.  

Keynote Speaker

Zdeněk Hřib

Zdeněk Hřib vystudoval 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, byl ředitelem Institutu pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví. Byl členem několika pracovních skupin k tématům informatiky, kvality a efektivity služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU. Dále se zabývá návrhy a realizací rozsáhlých informačních systémů. V roce 2018 byl jako lídr Pirátů v komunálních volbách zvolen do zastupitelstva hl. m. Prahy  a 15. listopadu 2018 byl zvolen za primátora hl. m. Prahy. Jako primátor má na starosti mimo jiné oblast informatiky, bezpečnosti, evropských fondů a zahraničních vztahů.

 

Keynote Speaker

Dagmar Kuchtová

Dagmar Kuchtová je absolventkou VŠE Praha, obor ekonomika služeb a cestovního ruchu. Po studiích pracovala v letech 1983 – 1986 v oddělení dovozu technologií pro těžbu a geologický průzkum podniku zahraničního obchodu Strojexport. V letech 1992 – 1994 působila na pozici Office Manager českého zastoupení švédského výrobce elektrického a pneumatického nářadí Atlas Copco Tools, s.r.o. Od roku 1994 působí ve Svazu průmyslu a dopravy ČR, od roku 2014 jako jeho generální ředitelka. SP ČR zastupuje ve Výboru pro mezinárodní vztahy Konfederace evropského podnikání BUSINESSEUROPE v Bruselu.

 

Panelistka

Alena Sochorová

Alena Sochorová je od roku 2019 ředitelkou divize komerčních zákazníků v lokální pobočce firmy Microsoft, kde má na starost prodej produktů a služeb v segmentu velkých zákazníků v České republice a na Slovensku. Kromě toho je i Divesity & Inclusion Champ. Do roku 2018 Alena pracovala na pozici výkonné ředitelky divize telekomunikací, medií a technologií v pražské kanceláři globální firmy Accenture, kde měla na starost klienty v regionu střední Evropy. V Accenture pracovala od roku 1996 a to v oblasti poradenství a technologií, primárně zaměřených na telekomunikační společnosti, customer relationship management (CRM) či business support systémy (BSS).  Alena se narodila v Brně a získala magisterský titul na Filozofické fakultě místní Masarykovy univerzity. Má také titul MBA z The University of Pittsburgh, Katz Graduate School of Business v USA. Kromě oficiálních povinností Alena dlouhodobě podporuje byznysové CSR aktivity, které zahrnují nejen charitativní projekty pro znevýhodněné skupiny v české společnosti, ale i práci se zaměstnanci a podporu rovnosti pohlaví a LGBT skupin. Žije v Praze se svými dvěma syny a většinu svého volného času tráví s dětmi, rodinou a přáteli.

 

Panelista

Carl Clarke

Carl má bohaté zkušenosti s řízením HR v energetice a telekomunikacích z Velké Británie, Kanady a ČR. Je velkým zastáncem diverzity, otevřené firemní kultury, důležitosti duševního i fyzického zdraví a pohody zaměstnanců a také využití technologií v oblasti HR. Carl vystudoval psychologii v Coventry a je členem britské HR asociace Chartered Institute of Personnel and Development.

 

Panelista

Michal Kadera

Michal je v současné době vedoucím vnějších vztahů ŠKODA AUTO zodpovědným za celkové public/government affairs, politickou komunikaci, CSR, regionální rozvoj a veřejnou podporu. Michal absolvoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a ukončil postgraduální studium na Právnické fakultě Universität Passau. V minulosti působil jako ředitel CEBRE - České podnikatelské reprezentace při EU v Bruselu (2007-2012), předtím jako vedoucí oddělení pro evropské záležitosti na Ministerstvu školství (2005-2007) a jako expert na právo EU v Senátu Parlamentu ČR (2004-2005). Od roku 2019 je předsedou správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO.

Panelista

Aleš Kabilka

Od mládí miluje cestování jak po světě, tak i vnitřním světě. Proto prošel různými studii, včetně psychologie na Univerzitě Karlově. Mnoho let pracoval v občanském sdružení Anima u Apolináře jako skupinový a individuální psychoterapeut (převážně s dětmi a dospívajícími). Působí jako odborný garant v online poradně Sbarvouven.cz, která mimo jiné pomáhá lidem s jejich coming outem. Věří v sílu slova a lásku.

 

Panelista

Michal Dabkowski 

Michal je Product Owner v IBM GSDC Brno a má více než 10 let zkušeností v oblasti IT od správy infrastruktury, vývoje produktů a dodávek. V IBM je Michal leadrem LGBT+ vnitřní zaměstnanecké skupiny  - EAGLE Česká republika (Aliance zaměstnanců pro posílení postavení gayů a leseb). V současné době se Michal věnuje zavedení iniciativy #workingpositively širšímu publiku v České republice. Michal miluje pletení a je bývalým členem Big Belfast Choir.

 

Panelistka

Anita Zubak

Anita Zubak je Executive Director v MSD Czech Republic.  Aktivně podporuje diverzitu a inkluzi a také MSD Rainbow Alliance. Anita je Američanka se slovenskými kořeny, která během dětství poslouchala příběhy z války. Proto se chtěla zapříčinit o změnu a dala se tak na studium mezinárovních vztahů. Jejím snem bylo pomoci s řešením různých konfliktů. Myslí si, že pokud by k sobě lidé vzájemně měli lidský přístup, byl by svět lepší místo k životu.

 

Panelista

Alan Houmann

Alan Houmann je v Citi Výkonným ředitelem a vede  team Government Affairs pro Evropu, Střední východ a Afriku. Tým se zaměřuje na otázky veřejné politiky, včetně regulační reformy. Alan je regionálním zástupcem v Citi's Pride Affinity Steering Committee. Sídlí v Londýně. Alan je expertem na politiku EU v oblasti finančních služeb. Do Citi nastoupil v roce 2007 z Výboru evropských bankovních dohledů (CEBS), kde působil jako hlavní poradce a náměstek Generálního tajemníka. Před CEBS Alan pracoval na mezinárodní bankovní politice a spolupráci v oblasti dohledu na britském Úřadu pro finanční služby (FSA). Působil také v Evropské komisi, na ředitelství pro hospodářské a finanční záležitosti a v týmu pracujícím na zavedení eura. Alan byl také členem sekretariátu Hospodářského a finančního výboru EU (EFC, výbor připravující ministerstvo financí a diskuse centrálních bank). Strávil rok v Evropské bankovní federaci (EBF), vyslaný z HM Treasury (britské ministerstvo financí). Alan zahájil svou kariéru jako ekonom v HM Treasury. Alan má magisterské tituly z mezinárodních studií a filozofie na University of St. Andrews a ekonomie na University of London.

 

Panelista

Tomáš Varga

Tomáš Varga je leader s prvotřídními komunikačními dovednostmi a bohatou patnáctiletou prací v marketingu a médiích. Na své studium na VŠE navázal Londýnskou School of Public Relations. Jeho kariéra začala v TV Nova, odkud se po roce přesunul do dceřiných firem Publicis Groupe – Performics, Zenith a Publicis One. Od roku 2018 je CEO Publicis Groupe pro střední Evropu.

 

Adéla Horáková

Moderátorka konference

Adéla Horáková

Adéla Horáková tak trochu boří stereotypy. Je komerční advokátka, která pracovala na největších transakcích v zemi pro velké firmy. Zároveň je občanská lobbistka bránící ty, co mají v naší společnosti nerovné postavení. Vystudovala právo v Brně (2004), Erasmus strávila na univerzitě v Británii a doktorský titul z práva získala na Karlově Univerzitě v Praze (2011). Kariéru započala stáží v Evropské komisi v Bruselu na generálním direktorátu "Podnikání". Následovala stáž v bruselské pobočce německé advokátní kanceláře Kuhbier, kde se zabývala nelegálními státními podporami. Protože se chtěla stát advokátkou, zamířila zpět do Prahy, kde následovalo 11 let ve velkých mezinárodních advokátních kancelářích. Nejdříve Clifford Chance, pak francouzská firma Gide Loyrette Nouel a nakonec největší advokátní kancelář na světě Dentons. Z pozice koncipientky se vypracovala na úroveň Senior Associate. Advokátní zkoušky složila úspěšně v roce 2010. Vyzkoušela si mnoho oblastí práva, od finančního, korporátního až po nemovitostní. Pak ale chtěla změnu. Zůstala v Dentons, ale z advokátky přešla na pozici manažerky pro bono a diverzity. Měla na starosti 25 kanceláří ve 20 zemích po celé Evropě, se kterými vedla debaty o tom, co je to diverzita a inkluze, proč jsou pro společnost dobré a jak jich dosáhnout. Zároveň začala působit jako dobrovolnice v české LGBT organizaci PROUD. Zpočátku jako právní poradce, později byla zvolena do výkonné rady. Byla jednou z lidí stojících v Čechách u počátků iniciativy Jsme fér. Ta má za cíl rovné a svobodné manželství pro všechny, bez ohledu na to, koho milují. Adéla se ve Jsme fér věnuje primárně lobbyingu, komunikaci a zastupování iniciativy na veřejnosti. Hovoří anglicky a francouzsky.

 

Moderátorka konference

Emma Smetana

Emma Smetana je česká-francouzská herečka, muzikantka, novinářka a moderátorka. Vystudovala politologii-evropské záležitosti na “Institut d’études politiques de Paris”  a politologii-mezinárodní vztahy na berlínské Freie Universitat. 4 roky moderovala zprávy na TV Nova. Od března 2016 rozšířila moderátorský tým internetové televize DVTV.  Rozhovory vede kromě češtiny také v anglickém, francouzském nebo německém jazyce. Jako sólová zpěvačka vydala hudební album What I've Done. Ztvárnila hlavní roli v hudebním dramatu Lucie, větší než malé množství lásky. Hrála v řadě filmů a TV seriálů.

Date: 23/10/2020

Start time: 10:00 CEST

End time: 12:00 CEST

Email: [email protected]