Staňte se členem

Vstup ZDARMA

3. LGBTQ+ Sympozium finančního sektoru

04/04/2024 | 15:00

ČSOB, Radlická 333/150, 150 00 Praha 5

Vybraní zástupci*kyně členských firem Pride Business Fóra (nejen) z bankovního sektoru se sejdou, aby diskutovali o tématech, jako je ekonomický přínos diverzity v rámci firmy, fenomén pink money z akademického hlediska, nebo reklama a marketingová komunikace zaměřené na LGBTQ+ lidi. Tato akce se koná za podpory ČSOB.

Kategorie: Štítek:

Popis

Pride Business Forum ve spolupráci s ČSOB znovu pořádá úspěšný formát sympozium finančního sektoru. Těšit se můžete na moderované debaty, prezentace a krátké video. Kam by se posunula úroveň ekonomiky po přijetí manželství pro všechny? Jak moc se řeší LGBTQ+ témata v dodavatelských řetězcích a v B2B byznysu? Jaké produkty tuzemské banky nabízí svým LGBTQ+ klientům*kám a s jakými úskalími se banky setkávají? Naše akce vám přinese odpovědi nejen na tyto otázky. Moderovat ji bude novinář z deníku E15 Štěpán Svoboda. 

 

Program akce:

Přivítání (ČSOB, Pride Business Forum) – 15:00 – 15:10

Prezentace: B2B úroveň, Evropská LGBTQ+ obchodní komora (Pavel Šubrt – East Meets West) – 15:10 – 15:20

Panelová diskuze: Ekonomický přínos diverzity v rámci firmy (Klára Černá – ČSOB, Martina Kučová – PwC, Jana Tikalová – OPIM) – 15:20 – 15:45

Pohled ekonoma: Pink money zákazníků (Marek Vokoun – UNYP) – 15:45 – 15:55

Přestávka, networking – 15:55 – 16:10

Panelová diskuze: “Duhové karty” (Jakub Komenda – MONETA Money Bank, Martin Zelenka – ČSOB) – 16:10 – 16:30

Panelová diskuze: Reklamy a marketingová komunikace zaměřené na LGBTQ+ lidi (Tereza Košťálková – VML, Petra Jankovičová – Triad, Barbora Kožíšková – Vodafone) – 16:30 – 17:00

 

Sympozium je určeno všem profesionálům*kám z finančního sektoru, marketingu, poradenství, a příbuzných oborů.

JAZYK AKCE: Čeština

DRESS CODE: Business Casual

Registrací na tuto akci dáváte souhlas s fotografováním. Fotografie budou použity k propagaci aktivit platformy Pride Business Forum. Pokud si nepřejete být fotografováni, dejte nám prosím vědět.

Detaily

Štěpán Svoboda

Moderátor akce

Štěpán Svoboda je moderátor podcastu Business Club E15. Zároveň stále ještě student žurnalistiky na FSV UK. První novinářské zkušenosti získal prací pro CNN Prima News a Seznam Zprávy. Od ledna 2023 působí v redakci deníku E15. Do podcastu Business Club si pravidelně zve osobnosti českého byznysu, se kterými probírá aktuální dění ve firmách i celém odvětví.

Marek Vokoun 

Marek Vokoun je odborný asistent na Fakultě sociálních a ekonomických věd Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a nadšenec do sportu. Jeho vášní jsou nové technologie, týmová práce a pomáhání druhým dosahovat jejich cílů. Jeho výzkumné zájmy zahrnují několik oblastí ekonomie včetně inovací a chování firem, regionálního rozvoje a dynamiky trhu práce, řízení lidských zdrojů a ekonomických vztahů v České republice.

Tereza Košťálková

Tereza pracuje jako stratég v mezinárodní reklamní agentuře VML, která je součástí skupiny WPP. V pražské pobočce má na starosti významné klienty na českém i globálním trhu, včetně České spořitelny, Kauflandu nebo Fordu. Kromě toho se v rámci podpory inkluze angažuje i v komunikaci a budování značky festivalu Prague Pride.

S více než pětiletou praxí v marketingu se Tereza věnuje především efektivitě reklamy s cílem dosažení smysluplných změn z pohledu byznysu i společnosti. Jako stratég z reklamní agentury principy inkluzivní reklamy nejen začleňuje do své každodenní praxe, ale také téma prosazuje ve veřejných oborových debatách, kde se prostřednictvím workshopů a panelových diskuzí dělí o své znalosti a zkušenosti.

Martin Zelenka

Absolvoval Univerzitu Hradec Králové (bakalář) a Vysokou školu ekonomie a managementu (inženýr). Po zkušenostech z telekomunikačního sektoru, kde působil na analytických pozicích v obchodu nebo marketingu, nastoupil v roce 2014 do ČSOB. První pozice byla v reportingovém útvaru na Řízení rizik a následně to byly datové pozice, které vedly k tomu, že se stal expertem na kvalitu datu a řízení správy dat. V roce 2019 se za jeho přispění ČSOB připojila k memorandu Pride Business Forum. Martin Zelenka je od toho roku leaderem zaměstnanecké skupiny Proud sdružující LGBT+ zaměstnance. Tato skupina poskytuje interní služby nejen svým členům, ale i ostatním zaměstnancům a managementu (např. školení a tematická setkání). Za dobu jeho působení ČSOB převzala ocenění v soutěži LGBT Friendly Employer za Zaměstnaneckou skupinu roku, za Skokana roku a v roce 2021 se ČSOB stala bronzovým zaměstnavatelem.

Petra Jankovičová 

Petra se vydala cestou marketingu a komunikace před více než 18 lety. Jako spoluzakladatelka agentury Triad Prague se podílela na její přeměně ze začínajícího startupu na jednu z nejlepších nezávislých agentur, které v současnosti na českém i evropském trhu najdete. Pod jejím vedením se Triad v roce 2022 zařadil mezi 9 nejlepších nezávislých agentur na základě Effie Indexu v Evropě. Je spoluzakladatelkou TEDx Bratislava, první prezidentkou Asociace komunikačních agentur v ČR a vede iniciativy za etiku v reklamě a komunikaci. Její angažovanost v oblasti mentoringu a vzdělávání je patrná i z jejího působení v #HolkyzMarketingu, Femme Palette a toho, že působí jako lektorka Brand Strategy ve SKVOT Czech. Petra je také uznávanou řečnicí a sloupkařkou.

Pavel Šubrt 

Pavel je spoluzakladatelem East meets West, sítě LGBTIQ profesionálů ze západní a (především) východní Evropy, která již 10 let usiluje o zlepšení společenského přijetí LGBTIQ lidí v regionu. V roce 2019 také spoluzaložil The EGLCC, Evropskou LGBTIQ obchodní komoru, kde vede program dodavatelské diverzity. Pavel, narozený v roce 1977 v České republice, vystudoval obchod na Anglo-americké univerzitě (AAU) v Praze. Profesně působí v mezinárodní bance, kde řídí digitalizaci v oblasti firemního bankovnictví. Pavel žije s manželem Lacem, dcerou Nellou a synem Lionem ve Vídni.

Jakub Komenda

Jakub má více než 17 let zkušeností v marketingu, z toho 14 v digitálním marketingu a produktovém developmentu. Své zkušenosti získal při práci napříč různými segmenty, jako jsou reality, automobilový průmysl, média, telekomunikace a bankovnictví, kde posledních 7 let působí jako Head of Digital ve skupině MONETA. Jakub získal magisterský titul v oboru environmentální marketing a management na University of Salford ve Velké Británii.

Martina Kučová

Martina je zkušeným leadrem s bohatou kariérní cestu, kterou dokázala skloubit se starostí o rodinu a tři děti. Velkou část své kariery strávila ve finačním sektoru. V současné době působí na pozici HC Leadera ve společnosti PwC, kde pomáhá firmě se transformovat na rychle se měnící změny ve světě i v businessu, pomáhá lidem budovat růstové myšlení a zaměřuje se na rozvoj lídrů. Kromě toho je také leaderem pracovní skupiny PwC for Women, která si klade za cíl posílení zastoupení žen v klíčových platformách a manažerských pozicích v PwC.

Klára Černá

Klára Černá je Ředitelkou vzdělávání a firemní kultury v ČSOB. Je hrdá na možnost přispívat k posilování diverzity a inkluze ve firmě. Věří, že rozmanitost je klíčem k inovacím a úspěchu. Je zastánkyní nových přístupů ve vzdělávání, zvláště v kontextu digitalizace a AI. Jejím cílem je otevírat dveře do nových možností pro všechny, abychom mohli společně růst a prosperovat.

Jana Tikalová

Přes 20 let se věnuje diverzitě a inkluzi jako trenérka a konzultantka, je zakladatelkou a CEO OPIM na podporu diverzity a lidských práv. Firmám pomáhá včlenit diverzitu a inkluzi do byznysové strategie a vytvářet inkluzivní firemní kulturu. Vystudovala antropologii na britské univerzitě v Durhamu, kde prováděla průzkum v rámci NATO Fellowship. V té době externě pracovala pro Radu Evropy a Evropskou komisi jako lektorka a konzultantka v lidskoprávní tematice. Pracovala na pozici senior HR and Training Manager pro LaGardere Aelia. Pro Škoda Auto pak na pozici Master Trainer pro manažery importérů klíčových trhů. Je certifikovanou koučkou a mentorkou. Neúnavně bojuje za rovnoprávnost a rovné příležitosti.


Barbora Kožíšková

Barbora Kožíšková má v současné době na starosti reklamu značky Vodafone v České republice jak pro spotřebitelský, tak pro firemní segment. Zkušenosti má ale nejen v oboru telekomunikací, ale také z marketingu pro FMCG či leteckou dopravu. Několik let je také nadšeným interním i mezifiremním mentorem.Date: 04/04/2024

Start time: 15:00

End time: 17:00

Venue: ČSOB, Radlická 333/150, 150 00 Praha 5