Staňte se členem

Vstup ZDARMA

Jak zvýšit zásah LGBT+ zaměstnaneckých skupin | Online Workshop

15/04/2021 | 17:00

Jak přilákat allies do LGBT+ zaměstnaneckých skupin?

Kategorie: Štítek:

Popis

Zkratka ERG (z angl. Employee Resource Groups) označuje vnitřní LGBT+ skupiny zaměstnanců a zaměstnankyň. Jedná se o důležitý strategický nástroj pro rozvoj diverzity na pracovišti. V poslední době jsou ERG stále častější také ve společnostech v České republice. Podnětem k založení ERG je společný zájem a touha vytvořit pozitivní firemní kulturu, která bude reagovat na specifické potřeby LGBT+ zaměstnanců a zaměstnankyň. ERG často naráží na problém s přilákáním nových členů a členek, zejména tzv. allies (tedy spojenců – osob, které se jako LGBT+ neidentifikují, ale podporují je). Týmy společností, jako ExxonMobil, Accenture a Johnson & Johnson, zpracovaly strategie, které úspěšně vyvolávají zájem allies o zapojení se k ERG skupinám.

Účastníci a účastnice budou po absolvování této lekce dobře vybaveni k tomu, aby určili další kroky, vytvořili akční plán a zajistili zdroje ke zlepšení strategie. Ať už jsou vaše ERG skupiny zcela nové, nebo již dobře zavedené, pravděpodobně už víte, že LGBT+ inkluze má skutečný potenciál. Pokud hledáte nové tipy, jak přilákat do ERG další členy a členky, je tento webinář určený právě vám. Registrujte se nyní!

Datum: 15. 4. 2021, 17:00 – 18:00 na ZOOM
Jazyk: angličtina

 

 

Financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

 

Detaily

Bernardo Ferrara

PRIDE Chapter Lead společnosti ExxonMobil v České republice. Bernardo je původem z Brazílie, nyní téměř 3 roky žije v Praze a pracuje pro ExxonMobil. Je silně zapojen do PRIDE Chapter (LGBT+ zaměstnanecká skupina) společnosti ExxonMobil. Vedle své role v PRIDE Chapter je Bernardo supervisorem v první linii pro tým zákaznických služeb na Středním východě a v Africe. Hlavním pohonem a motivací je pro něj vědomí, že jeho kolegové a kolegyně najdou bezpečné, inkluzivní a rozmanité místo pro svou práci. Domnívá se, že společnosti by měly umožnit svým zaměstnancům a zaměstnankyním být sami sebou, aby se mohli při práci cítit komfortně a předvést to nejlepší, co v nich je.

 

Petra Madarová

Před 5 lety začala pracovat v Accenture a od té doby je zodpovědná za interní firemní komunikaci. Kromě toho je součástí Accenture ERG Pride, LGBT+ zaměstnanecké skupiny v Accenture, a to od jejího založení v roce 2016. Pomáhá koordinovat různé aktivity zaměřené na LGBT+ inkluzi. V prosinci 2019 se stala vedoucí skupiny.

 

Rufat Mammadov

Rodák z ázerbajdžánského Baku žije posledních 6 let v Praze. Zkušený kontrolor shody s pracovní historií v medicínském průmyslu a sektoru péče o zákazníka. V Johnson&Johnson pracuje od roku 2017. V roce 2019 se stal členem Leadership group of the Open&Out ERG a v roce 2020 přijal v této LGBT+ zaměstnanecké skupině vedoucí roli.

 

 

Date: 15/04/2021

Start time: 17:00 CEST

End time: 18:00 CEST