Staňte se členem

Vstup ZDARMA

Nový zákon o partnerství – co znamená pro zaměstnavatele?

24/09/2024 | 16:00

Online

Letos na jaře byl schválen důležitý zákon o právech LGBTQ+ osob. Od 1. ledna 2025 tak budou moct stejnopohlavní páry uzavírat tzv. partnerství s podobnými právy jako v manželství – až na to, že nebudou moct společně adoptovat děti. Co to znamená pro firmy?

Popis

Bude potřeba s novým zákonem o partnerství upravit interní předpisy ve firmách? Připojte se na náš webinář, který povede Martin Bytčanek, náš dlouholetý partner z advokátní kanceláře A&O Shearman. Dozvíte se, jak nový zákon ovlivní firemní směrnice i benefity a jak ve vaší firmě zachovat inkluzivní a podporující přístup. 

Martin Bytčanek bude během webináře také odpovídat na vaše dotazy. Pokud nějaké máte, zasílejte je prosím předem, aby diskuse byla co nejinformativnější, a to do 2 týdnů před webinářem na [email protected].

JAZYK AKCE: Angličtina

Registrací na tuto akci udělujete souhlas k tomu, abyste byli fotografováni. Fotografie budou použity k propagaci aktivit Pride Business Fóra. Pokud si nepřejete být fotografováni, prosíme, abyste nám dali vědět.

Detaily

Viktor Vráblik

Advokát, A&O Shearman

Viktor se jako advokát pražské kanceláře A&O Shearman věnuje především oblastem korporátního práva, pracovního práva a ochrany osobních údajů. Klientům pravidelně radí v oblasti nediskriminace na pracovišti se zaměřením na diverzitu a inkluzi, jakož i ohledně sbírání D&I dat. V rámci své pro bono činnosti opakovaně poskytuje rady členům Pride Business Fóra týkající se benefitů a rovnosti práv LGBTQ+ osob v pracovním prostředí. Vystudoval Právnickou a Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Martin Bytčanek

Seniorní advokát, A&O Shearman

Martin je seniorním advokátem pražské kanceláře A&O Shearman, kde se zaměřuje na poradenství v oblasti korporátního práva a nemovitostních transakcí. V rámci svých klientských i pro bono aktivit se dlouhodobě soustředí na otázky týkající se LGBT+ diverzity, inkluze na pracovišti a aktivního uplatňování principu rovnosti. V tomto směru spolupracuje s platformami Pride Business Forum, Prague Pride či Jsme fér, v rámci kterých poskytuje poradenství v oblasti rovných benefitů na pracovišti a dalších právních otázkách týkajících se LGBTQ+ témat. Vystudoval Právnickou fakultu a Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Date: 24/09/2024

Start time: 16:00

End time: 17:30

Venue: Online