Staňte se členem

Vstup ZDARMA

Předvalentýnský queer filmový večer

12/02/2021 | 06:30

Jak strávit páteční večer před svátkem sv. Valentýna? Přeci s romantickým queer filmem, který nastolí atmosféru pro celý víkend!

Popis

Společně s queer filmovým festivalem Mezipatra jsme pro Vás vybrali ten nejlepší film z předchozích ročníků a přinášíme ho exkluzivně přímo do pohodlí Vašeho domova.

Dokud se tančí / And Then We Danced

Gruzie, Švédsko, Francie / 2019
106 min
Jazyk: gruzínština
Titulky: anglické
Režisér: Levan Akin

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru, který se věnuje tradičnímu tanci. Vedoucí choreograf je k tanečníkům nesmlouvavý – v gruzínském tanci neexistuje žádná sexualita, pouze vyjadřuje duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Marebův svět se otřese v základech. Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující přitažlivostí k jinému muži. V senzuální romanci, která tepe v rytmu úderné hudby, zachycuje Levan Akin touhu být volný i rozpor, který vůči svým kořenům můžeme pociťovat. Upřímné, emocionálně obnažené drama získalo cenu za nejlepší film na MFF v Oděse či cenu za nejlepší režii na MFF v Sarajevu.


Pojďme tedy společně odstartovat valentýnský víkend skvělým filmem. Po promítání můžete zůstat a chatovat s ostatními sledujícími buď přímo o filmu nebo o čemkoliv jiném. Připravte si popcorn, otevřete šampaňské a užijte si promítání! 

Program:

18:30 Otevření virtuálního kina, můžete chatovat s dalšími diváky a divačkami

19:00 Promítání filmu

20:40 Chat&chill po promítání

21:10 Zavření virtuálního kina   

Kód pro vstup do virtuálního kino sálu bude zaslán pouze registrovaným účastníkům a účastnicím.

 

Detaily

Date: 12/02/2021

Start time: 06:30 p.m. CEST

End time: 09:10 p.m. CEST