Staňte se členem

Taste of Equality – Ta pravá chuť rovnosti | Výroční konference Pride Business Forum

22/06/2023 | 09:00

Marriott Prague | V Celnici 8, 110 00 Nové Město

Jak chutná rovnost? Přijďte ji okusit na 13. ročník konference Pride Business Forum o rovnosti na pracovišti. Ukážeme si, které ingredience jsou potřeba, když chceme vytvořit pracoviště inkluzivní pro všechny zaměstnance*kyně.

 

Kategorie: Štítek:

Popis

Rovnosti je u nás stále jako šafránu a její chuť je pro mnoho lidí nedosažitelná. Přitom recept na ní se skládá ze surovin, které každý ve své firmě nebo organizaci už má. Výsledkem bude pracoviště, kde se cítí vítání všichni bez ohledu na svou vztahovou orientaci či identitu, a kde týmy a celé firmy dosahují lepších ekonomických výsledků. 13. konference Pride Business Forum vám dodá ty pravé přísady, tipy i triky. Konferencí nás letos provede renomovaný cukrář a známý televizní moderátor Josef Maršálek.

Taste of Equality – ta pravá chuť rovnosti | Výroční konference Pride Business Forum

Praktická řešení pro pracoviště přátelská k LGBT+ lidem

 

22. června 2023

09:00–17:00

Marriott Prague
(V Celnici 8, 110 00 Nové Město)

 

Cena vstupenek:

Early bird: 499 CZK (7.3. – 31.5.)

Later bird: 999 CZK (1.6. – 21.6.)

V den konference: 1500 CZK

 

Přidejte se k 13. ročníku konference Pride Business Forum Taste of Equaluity – ta pravá chuť rovnosti. Pride Business Forum výroční konference je jediná konference v Česku, která se zabývá tématem rovnosti LGBT+ lidí na pracovišti. Přijďte na Taste of Equality – od Josefa Maršálka získáte ty správné ingredience, které Vám pomohou vytvořit otevřené pracoviště pro všechny zaměstnance*kyně.

Součástí konference bude předávání cen LGBT+ Friendly Employer jež oceňují firmy aktivní v oblasti rovnosti LGBT+ lidí na pracovišti. Získejte více informací a nominujte aktivní společnosti či jednotlivce.

Výtěžek z konference bude přerozdělen na jednu aktivitu emancipace LGBT+ osob v ČR. O konkrétním určení rozhodne Organizační výbor PBF na podzim 2023.

 

PĚT DŮVODŮ, PROČ PŘIJÍT NA KONFERENCI

 

  1. Získejte komplexní vhled do problematiky. Představíme nová data o diskriminaci a viktimizaci LGBT+ lidí v Česku, včetně pracoviště.
  2. Inspirujte se názory předních ekonomů*ek, business leadryň a leadrů, sociologů*yň, komentátorů*ek na budoucnost českého pracoviště / společnosti vis-a-vis představeným datům.
  3. Dozvíte se jak mohou aktivity napomáhající rovnosti LGBT+ lidí na pracovišti pomoci firmám při ESG reportingu.
  4. Získejte konkrétní tipy pro lepší práci s transgender zaměstnanci*kyněmi a klienty*kami.
  5. Získejte konkrétní informace jak pracovat s LGBT+ vnitřními zaměstnaneckými skupinami.

 

 

PRO KOHO JE KONFERENCE TASTE OF EQUALITY

 

Konference je pro Vás všechny! Zejména pro Vás, co pracujete na zlepšení a otevření pracoviště pro své zaměstnance*kyně. Vy z vrcholového i středního managementu, HR manažeři a manžerky, a členové*ky LGBT+ zaměstnaneckých skupin. Rádi bychom přilákali ty z Vás, kteří jste na konferenci Pride Business Forum ještě nebyli. Konference je příležitost jak nasát nové informace a nejlepší praxi, aby Vaše práce byla efektivnější a měla co největší pozitivní dopad.

Inspirovat se předchozími ročníky výroční konference Pride Business Forum můžete ZDE

Zde najdete více informací o oceněních LGBT+ Friendly Employer 2023 a Pride Business Forum Heroes 2023 a jak nominovat firmy a jednotlivce aktivní v oblasti LGBT+ rovnosti na pracovišti.

RÁMCOVÝ PROGRAM KONFERENCE

9:00 | Zahájení konference
s moderátorem Josefem Maršálkem
9:05 | Je rovnost pro LGBT+ v Česku realitou?
Michal Pitoňák představuje výsledky průzkumu z roku 2023
9:30 | Panelová diskuse
Bezpečnost na prvním místě – jak zajistit, aby naše pracoviště byla bezpečným prostorem pro LGBT+ lidi?
Roman Samotný (Ide nám o život)
Peter Bebjak (director)
Petra Naskosová, (In Iustitia)
Lucia Pašková  (Curaprox)
Martina Bednar (SAP Austria)
10:25 | Coffee Break
10:45 | Je spravedlnost v české společnosti dosažitelná?
Keynote: Johanna Nejedlová
11:00 | Panelová diskuse
Je česko připraveno na rovnost?
Milena Jabůrková (Confederation of Industry)
Vratislav Maňák (FSV UK)
Johanna Nejedlová (Konsent)
Lenka Králová (Pure Storage)

11:55 | Mohou principy ESG pomoci (českým) společnostem na jejich cestě k rovnosti?
Keynote Speaker: Krishna Omkar
12:15 | Panelová diskuse
Může ESG pomoci společnostem na jejich cestě k rovnosti?
Steven Van Droogenbroeck (ČSOB)
Tereza De Bardi (Deloitte)
Ivan Tučník (Plzeňský Prazdroj)
13:30 | Přestávka na oběd
14:30 | Break Out Sessions:

1. Tvoříme budoucnost inkluzivního pracoviště: Workshop pro HR odbornice a odborníky

Připojte se k našemu workshopu pro HR profesionály věnovanému tvorbě inkluzivních politik pro LGBT+ lidi. Získejte znalosti, dovednosti a strategie pro vytvoření inkluzivního prostředí. Prozkoumejte LGBT+ terminologii, právní rámec a osvědčené postupy. Účinně se vypořádejte s předsudky a diskriminací. Vytvořte inkluzivní firemní kulturu. Odcházejte s pocitem empowermentu pro vytvoření rozmanitého a prosperujícího pracoviště. Spolupracujte s odborníky*cemi a kolegy*němi se stejnými přístupy. Buďte ambasadory*kami pozitivních změn ve vaší organizaci.

Workshop povede: Lenka Sovová

Powered by Community HR Brainstorming, pouze česky

2. Praxe pracovního prostředí přátelského k trans a nebinárním osobám
Podporujte pracoviště přátelské vůči trans lidem. Představujeme Toolkit Pride Business Fóra pro zaměstnavatele. Získáte znalosti o úspěšných principech tranzice na pracovišti a tipy pro respektující komunikaci. Prozkoumejte výhody rozmanitosti. Zúčastněte se praktických diskusí a aplikujte doporučení toolkitu na českých pracovištích.

Workshop povede: Martin Zelenka, ČSOB  
Řečník: Viktor Heumann, autor Toolkitu, předseda organizace Transparent

Powered by ČSOB, česky a anglicky

3. Prozkoumáváme konformitu vs. vzdor: Cesta k emancipaci

V tomto interaktivním 90minutovém workshopu prozkoumáme témata konformity a vzdoru. Prostřednictvím 20minutového filmu, který podněcuje k zamyšlení, se účastníci stanou svědky poutavého příběhu člověka rozpolceného mezi rodinnou a profesní loajalitou a osobními hodnotami. Ponoříme se do složitostí prosazování vlastních hodnot v reálných situacích a prozkoumáme propast mezi teorií a praxí. Poutavé diskuse, skupinové aktivity a hraní mini rolí podnítí účastníky k zamyšlení nad vlastními hodnotami a výzvami, kterým čelí, když zůstávají věrní sami sobě. Objevte sílu autenticity a získejte náhled na to, jak se vypořádat se společenským tlakem.

Workshop povede: Aleš Rumpel & Tereza Kadlecová

Powered by Pride Business Forum. Pouze v angličtině

16:00 | Networkingová akce

Sledujte nás na LinkedInu. Více informací včetně představení řečníků*nic již brzy!

 

Detaily

Keynote Speaker
RNDr. Michal Pitoňák, Ph.D.

Michal je transdisciplinární badatel, který se snaží lépe porozumět vztahům mezi společenskými postaveními lidí s různorodou sexuální orientací a genderovou identitou a jejich zdravím a blahobytem. V důsledku toho ho zajímá výzkum stigma a společenských norm z různých disciplinárních perspektiv. Michal má vzdělání v oblasti biologie, lidské geografie a sociálních kritických teorií, včetně feministických a queer studií. V roce 2015 obhájil svou doktorskou práci na Univerzitě Karlově a od té doby pracuje v Národním ústavu duševního zdraví. V roce 2017 založil organizaci Queer Geography, kterou v současnosti předsedá.

 

Keynote Speaker
Johanna Nejedlová

Johanna Nejedlová se ve své práci věnuje prevenci sexuálního násilí a obtěžování. Stála u zrodu organizace Konsent, která šíří osvětu o tom, co je sexuální násilí a jak k němu přistupovat skrze workshopy na základních i středních školách, ale i třeba barech a ve firmách. Za svůj aktivismus získala v roce 2019 cenu Women of Europe, na kterou byly nominovány mimo jiné i Greta Thunberg nebo Síona Cahill. Kromě toho byla v roce 2020 časopisem Forbes zařazena do žebříčku 30 pod 30. Americký server Bitch Media ji zařadil na seznam 50 nejdůležitějších postav femninismu roku 2020. Johanna působí také jako publicistka a píše pro stanici Český rozhlas Radio Wave, Heroine nebo A2larm.

 

Keynote Speaker
Krishna Omkar

Krishna Omkar je celosvětově uznávaným myslitelem v oblasti stakeholder capitalismu, účelu, dopadu, ESG a DEI. Pochází z korporátního prostředí a poradil při obchodních transakcích přesahujících 60 jurisdikcí a celkovou hodnotu 200 miliard USD. Krishna poskytuje rady dozorčím radám, výkonným ředitelům, korporacím i suverénním státům ohledně přístupu k Účelu, Dopadu a ESG z hlediska fiduciární povinnosti a generování příležitostí. Zaměřuje se na začlenění rozmanitosti, rovnosti, začlenění a udržitelnosti jako podnikové strategie pro vytváření spravedlivých výsledků a udržitelného růstu. V roce 2023 ho britská a indická vláda zařadily mezi 75 oceněných v rámci UK-India Achievers Honours při příležitosti 75. výročí nezávislosti Indie. V roce 2022 se Krishna stal členem St George's House ve Windsoru. V roce 2021 ho časopis Attitude zařadil mezi 101 vizionářů, kteří mění svět. V roce 2019 obdržel ocenění Asian Achievers Award a v roce 2018 byl jmenován Role Model of the Year organizací Stonewall. Na předávání cen British Legal Awards v roce 2019 získal první ročník ocenění Rising Star.

 

Panelista
Roman Samotný

Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. V průběhu studia i po jeho ukončení pracoval v několika médiích jako redaktor, scénárista a dramaturg. Od roku 2010 spoluorganizuje Filmový festival inakosti. Je tvůrcem platformy Queer Slovakia, v rámci které organizuje akce pro LGBTI+ lidi a provozuje online magazín. Součástí platformy je také Tepláreň, která vznikla v roce 2012 jako párty, ze které následně vznikl i stejnojmenný bar, který se po teroristickém útoku v roce 2022 transformoval na osvětový a komunitní prostor.  V současnosti se Roman věnuje především iniciativě Ide nám o život, kde působí jako mluvčí a soustředí se také na vzdělávání v rámci byznys sektoru. 

 

Panelistka
Petra Naskosová

Petra Naskosová je advokátka, školitelka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě/Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva, členka výboru pro práva LGBT+ Vlády ČR. Ve své praxi se zaměřuje na pomoc obětem předsudečného násilí, obětem závažných trestný činů a nově i obětem válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

 

Panelistka
Lucia Pašková

Lucia Pašková je zámá hlavně jako spolumajitelka Curaproxu, ale je také mámou, partnerkou, zahrádkářkou a člověkem, který už roky aktivně propojuje svět byznysu s nevládním sektorem v zájmu dosažení veřejně prospěšných cílů. Vyrůstala ve Starej Turej, kde chodila na gymnázium a následně vystudovala učitelství angličtiny a němčiny na Univerzitě Komenského v Bratislavě. O pár let později založila slovenskou pobočku Curaden. 

Je spoluzakladatelkou iniciativ #KtoPomozeSlovensku, #KtoPomozeUkrajine, členkou iniciativy Ide nám o život a spolupracuje s několika dalšími nevládními organizacemi jako Bystriny, Nexteria či Slovenská debatná asociácia.

V roce 2019 byla ekonomickým týdeníkem Trend vyhlášená za manažerku roku. Ve stejném roce se začala angažovat v oblasti práv LGBT+ lidí projektem Cesta k prijatiu. Impulzem byl šok z výsledku průzkumu Eurobarometer 2019, který ukázal, že až 59% lidí na Slovensku si myslí, že gayové, lesby, a bisexuální lidé by neměli mít stejná práva jako heterosexuální lidé. 

Lucia je držitelkou Ceny Inakosti 2022 v kategorii byznysu.

 

Panelistka
Martina Bednar

V SAPu vede Pride skupiny zaměstnanců v Rakousku a na Slovensku, kde buduje bezpečný prostor pro zaměstnance, poskytuje vzdělávání a zvyšuje povědomí mezi vedením.

Veřejně zastupuje SAP v otázkách týkajících se LGBTI+ a angažuje se v rovnostářských otázkách mimo pracoviště.

Ve svém volném čase je členkou politické strany Neos a tam se zapojuje do queer skupiny, která se zaměřuje na práva LGBTI+ komunity. Je také členkou výboru organizace "Slovak Rainbow Families" a po teroristickém útoku na LGBTI+ bar se stala členkou iniciativy "Naše životy jsou v ohrožení", která se zaměřuje na prosazování přiměřené antidiskriminační legislativy a práv na Slovensku.

 

Panelist
Milena Jabůrková

Milena Jabůrková je viceprezidentkou Svazu průmyslu a dopravy ČR, který je nejvýznamnějším zaměstnavatelským svazem v zemi. Je první ženou v této funkci. Milena se zaměřuje na podporu digitální ekonomiky a vzdělávání a usiluje o vytvoření podnikatelsky přívětivé a digitálně orientované ekonomiky v České republice. Usiluje také o zajištění souladu s předpisy o ochraně osobních údajů a kybernetické bezpečnosti a podporuje jednotný evropský digitální trh. Milena je členkou vedení IBM Česká republika a Slovensko, zodpovídá za vztahy s vládou a podporuje regionální obchodní strategie společnosti. Má rozsáhlé zkušenosti s působením ve státní správě, nevládních organizacích i soukromém sektoru a specializuje se na oblast lidských zdrojů, investic, mezinárodního obchodu a technologického rozvoje. Milena vystudovala sociální politiku na Univerzitě Karlově v Praze a postgraduální studium ekonomie a mezinárodního rozvoje na Victoria University of Manchester ve Velké Británii.

 

Panelist
Vratislav Maňák

Vratislav Maňák (1988) je český novinář, spisovatel a sociální vědec. Působí na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK, kde se zaměřuje zejména na estetický potenciál žurnalistiky v kontextu české společnosti 20. a 21. století. Vedle toho v současnosti pracuje na knize o podobách homosexuality ve střední Evropě.

 

Panelista
Steven Van Droogenbroeck

Steven Van Droogenbroeck v současnosti zastává pozici Senior General Manager Group Risk v KBC Group. Má téměř 25 let zkušeností v KBC – z toho 18 let v řízení rizik – v různých rolích, jako je Head of Risk Strategy Support, Head of Risk Measurement, Modelling and Processes, CRO Treasury and General Manager Enterprise, Insurance & Operational Risk Management. Během své kariéry také vedl několik projektů změn, jako je projekt výpočtu a vykazování kapitálu Solvency II. Má tituly v oboru Podniková ekonomika, IT a Marketing a je certifikovaným Risk Managerem. Ve své současné roli je zodpovědný za řadu klíčových oblastí řízení rizik, jako je Operational Resilience and Innovation, Risk Markets and Treasury, Integrated Risk Management, Insurance Risk Management, Resolution, CRO and ECB relationship management.

 

Panelistka
Tereza de Bardi

Tereza je partnerkou v oddělení poradenství Deloitte Central Europe, se zaměřením na transformace v oblasti financí a podnikových služeb. V rámci své talentové role vede oblast Diverzity a Inkluze v ČR, je lokální Ethics ambasadorkou a také jednou ze zakladatelek platformy D&I Shapers, to vše s vizí a cílem urychlit posun v oblasti diverzity, inkluze a rovnosti. Jako dítě strávila více než polovinu svého života mimo Českou Republiku, v Asii a v Africe, a neustálé přechody mezi kulturami a kolektivy byly základem její empatie, odolnosti a porozumění odlišnostem. V roli D&I lídra podporuje ženy v byznysu, posouvá vpřed strategické LGBTQ+ iniciativy a vyzdvihuje potřebu autenticity v pracovním prostředí. V oblasti rozvoje je Tereza aktivní v oblasti osobního růstu a jako kouč a mentor pomáhá ostatním naplňovat jejich osobní I kariérní cíle.

 

Panelistka
Lenka Králová

Lenka Králová je softwarová vývojářka s bohatými zkušenostmi v oblasti marketingu. Je členkou výboru spolku Transparent, který se zasazuje o lepší život trans lidí v Česku. V roce 2020 založila na YouTube pořad V Tranzu, kde formou zábavné talkshow představuje veřejnosti každodenní život trans lidí a inspiruje ty, kteří se k tranzici terpve odhodlávají. Kromě svého pořadu se Lenka často vyjadřuje v médiích, a hovoří také s politiky a političkami o problémech, kterým musí trans lidé v Česku čelit. Sama si svoji genderovou identitu naplno uvědomila v 37 letech a o rok později započala hormonální terapii. Svůj volný čas nejraději tráví se svým desetiletým synem a svoji snoubenkou.

 

Pořadatelka workshopu
Lenka Sovová

Většinu svého profesního života jsem strávila v oblasti lidských zdrojů a postupně jsem se z náboru IT pracovníků dostala na vedoucí pozice pokrývající všechny HR procesy v různých společnostech, od startupů až po mezinárodní globální společnosti. Kromě činností v oblasti lidských zdrojů jsem také řídila program, který pomáhal lidem s poruchami autistického spektra najít vhodné pracovní příležitosti, a podporovala další iniciativy související s rovností/rovnostářstvím. Témata D&I proto budou vždy patřit k mým srdečním záležitostem. Ráda pracuji s lidmi a pro lidi. To byl také důvod, proč jsem založila facebookovou komunitu HR Brainstorming, která dnes čítá více než 800 členů, kteří si navzájem pomáhají.

 

Pořadatel workshopu
Martin Zelenka

Data Governance Expert ČSOB; Leader zaměstnanecké skupiny Proud. Absolvoval Univerzitu Hradec Králové (bakalář) a Vysokou školu ekonomie a managementu (inženýr). Po zkušenostech z telekomunikačního sektoru, kde působil na analytických pozicích v obchodu nebo marketingu, nastoupil v roce 2014 do ČSOB. První pozice byla v reportingovém útvaru na Řízení rizik a následně to byly datové pozice, které vedly k tomu, že se stal expertem na kvalitu datu a řízení správy dat. V roce 2019 se za jeho přispění ČSOB připojila k memorandu Pride Business Forum. Martin Zelenka je od toho roku leaderem zaměstnanecké skupiny Proud sdružující LGBT+ zaměstnance. Tato skupina poskytuje interní služby nejen svým členům, ale i ostatním zaměstnancům a managementu (např. školení a tematická setkání). Za dobu jeho působení ČSOB převzala ocenění v soutěži LGBT Friendly Employer za Zaměstnaneckou skupinu roku, za Skokana roku a v roce 2021 se ČSOB stala bronzovým zaměstnavatelem.

 

Pořadatel workshopu
Aleš Rumpel

Aleš Rumpel je Training Manager v Pride Business Fóru a Prague Pride a také významným queer aktivistou. Má zkušenosti s kulturním managementem a vzděláváním a do své role přináší rozsáhlé zkušenosti. V minulosti působil jako dlouholetý ředitel queer filmového festivalu Mezipatra a spoluzakládal Platformu pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu, z.s. (PROUD). Aleš se významně zasloužil o zapojení tisíců teenagerů po celé České republice prostřednictvím programu Mezipatra, v rámci kterého diskutoval na školách o LGBT+ tématech. V současné době Aleš navrhuje a facilituje workshopy pro významné zaměstnavatele zaměřené na podporu diverzity a inkluze. Kromě toho mentoruje programy posilování LGBT+ lidí a allies a podporuje jejich osobní a profesní růst.

 

Pořadatelka workshopu
Tereza Kadlecová

Tereza Kadlecová je oddanou bojovnicí za LGBT+ práva a hrdou matkou. Vedle funkce výkonné ředitelky Pride Business Fóra hraje důležitou roli při vedení vzdělávacích projektů Prague Pride. Tereza se silně angažuje v podpoře inkluze, vede kurzy rodičovské přípravy a aktivně se účastní řady vzdělávacích akcí. Její bohaté zkušenosti s řízením projektů a vedením zahrnují i dřívější práci ve společnosti Člověk v tísni, kde se významně podílela na proslulém vzdělávacím programu Jeden svět na školách.

 

Moderátor konference

Josef Maršálek

Josef je český cukrář a televizní moderátor. Je porotcem v české verzi světoznámé soutěže The Great British Bake-off. Autor nejprodávanějších cukrářských kuchařek, lektor kurzů pečení cukroví a moderátor známých televizních pořadů. Majitel firmy, influencer a konzultant. Narodil se na severovýchodě země v malé vesnici, ve 23 letech vyrazil z Čech na pár týdnů do Velké Británie a vrátil se až po dvanácti letech z Indie. Žije si svůj sen a jeho posláním je inspirovat lidi prostřednictvím svého cukrářského umění. Věří, že v jídle jsou vzpomínky, které dokážou lidi spojovat.

 

 

Date: 22/06/2023

Start time: 09:00 CEST

End time: 17:00 CEST

Venue: Marriott Prague | V Celnici 8, 110 00 Nové Město