Staňte se členem

Konference “Taste of Equality” přinesla do Česka aktuální témata v oblasti rovnosti na pracovišti a ocenila aktivní firmy i jednotlivce

Ve čtvrtek 22. června 2023 jsme uspořádali již 13. ročník výroční konference Pride Business Forum, tentokrát s podtitulem Taste of Equality. Návštěvníci a návštěvnice se zde díky expertům a expertkám z byznysu i akademické sféry z Česka a zahraničí dozvěděli, jaké ingredience jsou potřeba pro vytvoření pracovního prostředí, které je stejně přátelské ke všem nehledě na jejich orientaci a identitu. Současně byly předány ceny Pride Business Fóra, které oceňují zaměstnavatele i jednotlivce, kteří se v Česku zasloužili o větší rovnost LGBT+ zaměstnanců a zaměstnankyň.

Také letos proběhla konference Pride Business Fóra v prostorách pražského Hotelu Marriott. Návštěvníkům a návštěvnicím nabídla bohatý program: mimo keynote speakery taky panelové debaty a workshopy. Akcí provázel Josef Maršálek, renomovaný cukrář a TV moderátor.

Panelové diskuze a workshopy přivítaly řadu speakarů z Česka i zahraničí. Prvním z nich byl výzkumník Národního ústavu pro duševní zdraví a zakladatel organizace Queer Geography Michal Pitoňák, který na konferenci představil výsledky výzkumu “Být LGBT+ v Česku 2022”. Na konferenci vystoupila i Johanna Nejedlová, držitelka ocenění Women of Europe a spoluzakladatelka organizace Konsent, s prezentací na téma “Je spravedlnost v české společnosti dosažitelná?” V roli keynote speakera se představil i Krishna Omkar, top expert na ESG, který při svém vystoupení hledal odpověď na otázku: “Mohou principy ESG pomoci (českým) společnostem na jejich cestě k rovnosti?” 

Součástí programu byly hned tři panelové diskuse, kterých se zúčastnili řečníci, jako například Roman Samotný (Ide nám o život), Peter Bebjak (DNA production), Milena Jabůrková (Svaz průmyslu a dopravy), Vratislav Maňák (FSV UK) nebo Tereza De Bardi (Deloitte). Návštěvníci konference měli možnost zúčastnit se i třech jedinečných workshopů speciálně sestavených právě pro tuto akci, které se například zaměřily na tvorbu inkluzivního pracovního prostředí nebo podporu pracovišť přátelských vůči trans lidem. Mimo to se ke stávajícím 64 členům fóra se v průběhu konference přidali další dva – Bird&Bird a Asahi. 

V rámci konference byly předány ceny LGBT+ Friendly Employer Award 2023, v kategorii GOLD ji letos získaly dvě společnosti: Vodafone Česká republika a MSD, v kategorii SILVER společnosti Accenture a SAP, a v kategorii BRONZE se umístily společnosti tři, a to ČSOB, Novartis Czech Republic a SentinelOne. Skokanem roku se letos stala energetická společnost ČEZ. Společnost Novartis si odnesla ocenění Employer Driven Initiatives, a to za svou zaměstnaneckou skupinu Pride Novartis.

Ocenění Pride Business Forum Heroes letos získalo šest výherců. Tuto cenu každoročně získávají jednotlivci, kteří se v nejvyšším vedení členských organizací Pride Business Fóra nejvíce zasazují o vytvoření rovných podmínek pro své LGBT+ zaměstnance*kyně tak, aby mohli žít otevřeně i v pracovním prostředí. Mezi oceněnými je letos Country Communication and Patient Engagement Head firmy Novartis Czech Republic Kateřina Nosek, Country Manager firmy WPP David Lhota, Human Resources Director společnosti SAP Czech Republic and Slovakia Ladislav Kučera, Data Governance Expert společnosti ČSOB a Leader of ERG Proud Martin Zelenka, a dále pak Jan Kotík, který zastává pozici Diversity, Equity & Inclusion ve společnosti Škoda Auto a.s., a Diversity & Inclusion Manager ze společnosti Vodafone Česká republika Jana Vychroňová.

Roman Samotný, mluvčí organizace Ide nám o život a majiteli bratislavského klubu Tepláreň, obdržel Cenu správní rady Nadačního fondu Pride Business Forum za nasazení při prosazování bezpečnějšího slovenska poté, co se v jeho klubu odehrál tragický homofobní útok.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.