Staňte se členem

Vstup ZDARMA

10 let Pride Business Fora

17/03/2021 | 17:00

Desetileté výročí platformy Pride Business Forum oslavíme s jejími zakládajícími členy a členkami. Právě ty pozval Czeslaw Walek ke svému virtuálnímu stolu, aby se s námi podělili o to, kam je platforma zavedla.

Kategorie: Štítek:

Popis

První ročník konference Pride Business Forum navštívilo pouze pár lidí, pro které bylo téma LGBT+ rovnosti na pracovišti většinou úplnou novinkou. Dnes máme po boku celkem 32 členských firem z korporátního prostředí. Jsme jedinou platformou, která v České republice vede diskuzi o inkluzivním pracovním prostředí otevřeném všem a stala se tak leadrem na trhu v tomto odvětví.

Jaké byly ale začátky? Jak těžké bylo dostat se z bodu, kde téma rovnosti na pracovišti téměř nikoho nezajímalo tam, kde se nacházíme teď?

Datum: 17.3. 2021 od 17:00 do 18:00 na platformě ZOOM nebo VMX 

Jazyk: angličtina

 

Pride Business Forum je partnerem Prague Pride, z.s. v projektu OUT (č. 881931), financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

 

Detaily

Monika Ladmanová

Advisor to Vice-president Věra Jourová, European Commission 

 

Po absolvování právnické fakulty vstoupila Monika do nevládního sektoru a začala pracovat pro Český helsinský výbor jako právnička jeho Poradenského centra pro uprchlíky a žadatele o azyl. V roce 1999 byla jmenována jako koordinátorka nově vytvořeného právního programu v rámci Open Society Foundation Praha. Tento program se snaží šířit respektování norem mezinárodních lidskoprávních úmluv a propagovat změny právní kultury a myšlení. Pracovní náplň Moniky se poté rozšířila o koordinaci genderového programu nadace. Několik projektů Open Society Fund Praha bylo řízeno přes obecně prospěšnou společnost Otevřená společnost, jejíž výkonnou ředitelkou se Monika stala v roce 2003. V roce 2008 Monika přišla do české pobočky IT giganta IBM, kde pracovala na podpoře zásad a hodnot sociální odpovědnosti. Od prosince 2014 je Monika poradkyní v kabinetu komisařky Věry Jourové v otázkách rovnosti pohlaví, boje proti diskriminaci, menšin a sociální odpovědnosti.

 

Marijn Pijnenburg

Global Business Development Executive at IBM

 

Marijn poskytuje zákazníkům společnosti IBM na tradičních i růstových trzích strategické poradenství se zaměřením na to, jak přeměnit lidský kapitál, diverzitu, inkluzi, LGBT a spolupráci na zásadní faktory obchodního růstu, které přispívají k inovacím a vytvářejí obchodní příležitosti na celosvětovém trhu. Řídí též komunitní partnerství IBM s organizacemi zabývajícími se LGBT/diverzitou v celém regionu Evropy, Středního východu a Afriky.

Marijn nastoupil do IBM v roce 1996. Zastával zde různé funkce v oblastech strategie, změn a transformace podnikání. Stál u vzniku několika Podnikatelských fór zaměřených na LGBT v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky, je členem správní rady neziskové organizace Workplace Pride, která se zaměřuje na zajišťování bezpečného a inkluzivního pracovního prostředí pro LGBT zaměstnance, a je též členem řídicího výboru neziskové profesní organizace OUTstanding zaměřené na vrcholové manažery z komunity LGBT a spřízněné manažery.

Christian Schwenke

General Manager, Hilton Prague Old Town, Chairman of Pride Business Forum

 

Christian Schwenke pracuje jako generální ředitel hotelu Hilton Prague Old Town. V roce 2011 stál u zrodu Pride Business Fora a od začátku je členem jeho organizačního výboru. Od roku 2018 organizačnímu výboru předsedá. V Hilton Worldwide působí již 17 let. V rámci této sítě pracoval vedle řady míst ve svém rodném Německu, v Antverpách, Budapešti a od roku 2011 v Praze.

 

Matthijs Welle

Chief Executive Officer, Mews Hospitality Cloud

 

Matthijs Welle, CEO společnosti Mews Systems, se podílí na řízení týmu stojícím za platformou, která redefinovala odvětví hotelnictví a pohostinství. Mews Systems má klienty ve více než 45 zemích, 7 poboček a 250 zaměstnanců/kyň. Matthijs působí v oblasti cestovního ruchu již 20 let, ale měnit tvář odvětví poskytování služeb chtěl již mnohem dříve. 9 let pracoval pro Hilton Worldwide, kde vystřídal obchodní oddělení, oddělení recepce a F&B na základě úspěšného absolvování programu fast-track Elevator management.

 

Czeslaw Walek

Chairman, Prague Pride 

 

Czeslaw vystudoval právo na fakultách Jagellonské a Středoevropské univerzity. Pracoval ve vládním i nevládním sektoru. Jakožto náměstek českého Ministra pro lidská práva měl na starosti vytváření, přijímání a provádění vnitrostátních politik v oblasti ochrany lidských práv. Od roku 2001 je předsedou spolku Prague Pride, přední LGBT+ organizace v České republice. Do roku 2015 působil jako výkonný ředitel festivalu Prague Pride a učinil z něj největší Pride festival v postkomunistických zemích.

V roce 2016 byl v rámci Fulbrightova stipendia členem neziskové organizace Out & Equal Workplace Advocates, kde měl na starosti vytvoření a implementaci globálního programu organizace. Po návratu do Prahy se začal věnovat vedení kampaně za rovné manželství v České republice a koordinaci Pride Business Fora – iniciativy pro rovnost LGBT+ zaměstnanců na pracovišti v České republice. V roce 2011 obdržel Cenu lidských práv Alice Garrigue Masarykové za svou oddanost v oblasti prosazování lidských práv.

 

 

Date: 17/03/2021

Start time: 17:00

End time: 18:00