Staňte se členem

Vstup ZDARMA

Pracovní prostředí bez diskriminace, předsudků a vyloučení | Online Workshop

22/01/2021 | 14:00

Využijte příležitosti. Přijďte získat přehled a diskutovat o klíčových tématech souvisejících s diverzitou a inkluzí na pracovišti.

Popis

Workshop bude zaměřený na vytváření bezpečného pracovního prostředí bez předsudků a diskriminace, kde může každý naplno rozvíjet svůj potenciál. Vystupující budou hovořit o různých aspektech rovnosti na pracovišti a bude prostor i pro dotazy a osobní zkušenosti návštěvníků a návštěvnic.

22. ledna 2021, 14:00−15:00, online

V rámci workshopu vystoupí: Czeslaw Walek (Pride Business Forum), Pavlína Kalousová (Plzeňský Prazdroj) a Martin Zelenka (ČSOB).

 

      

 

 

Financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

Detaily

Czeslaw Walek

Czeslaw vystudoval právo na fakultách Jagellonské a Středoevropské univerzity. Pracoval ve vládním i nevládním sektoru. Jakožto náměstek českého Ministra pro lidská práva měl na starosti vytváření, přijímání a provádění vnitrostátních politik v oblasti ochrany lidských práv. Od roku 2001 je předsedou spolku Prague Pride, přední LGBT+ organizace v České republice. Do roku 2015 působil jako výkonný ředitel festivalu Prague Pride a učinil z něj největší Pride festival v postkomunistických zemích.

V roce 2016 byl v rámci Fulbrightova stipendia členem neziskové organizace Out & Equal Workplace Advocates, kde měl na starosti vytvoření a implementaci globálního programu organizace. Po návratu do Prahy se začal věnovat vedení kampaně za rovné manželství v České republice a koordinaci Pride Business Fora – iniciativy pro rovnost LGBT+ zaměstnanců na pracovišti v České republice. V roce 2011 obdržel Cenu lidských práv Alice Garrigue Masarykové za svou oddanost v oblasti prosazování lidských práv.

 

Martin Zelenka

Datový expert v ČSOB a.s. a zakladatel interní zaměstnanecké skupiny PROUD. Tato skupina nabízí krom programu pro LBGT+ zaměstnance také příležitosti pro setkávání a porozumění ostatním zaměstnancům LGBT+ tématům – např. workshop na podvědomí bias vůči menšinám. ČSOB a.s. nabízí všem zaměstnancům rovné benefity bez ohledu na typ partnerského svazku a to včetně těch určených rodičům.

 

Pavlína Kalousová

Pavlína Kalousová je ředitelkou firemních vztahů a komunikace v Plzeňském Prazdroji, kde zastřešuje agendu vnějších vztahů, firemní komunikace a udržitelnosti. Založila a vedla alianci Byznys pro společnost, ze které vybudovala nejúspěšnější tuzemskou organizaci v oblasti firemní odpovědnosti, udržitelného rozvoje a diverzity. Podařilo se jí namotivovat více než 80 tuzemských firem k podpisu evropské Charty diverzity, kterou do České republiky přivedla. Iniciovala vznik Indexu zastoupení žen ve vedení a zároveň v této oblasti pomáhala určovat strategii pro mnoho společností střední Evropy. Jako ally se aktivně zapojuje do iniciativy Pride Business Forum.

Více než 10 let byla také místopředsedkyní poradního orgánu vlády pro oblast sociální odpovědnosti. Magazín Forbes ji poslední tři roky zařadil do žebříčku nejvlivnějších žen Česka.

 

 

Další informace:

Date: 22/01/2021

Start time: 14:00 CEST

End time: 15:00 CEST