150

Pride Business Forum 2021 | Stává se LGBT+ rovnost na pracovišti novým normálem?

18/06/2021

Cestou ze současné krize jsou inovace. Bez diverzního pracovního prostředí však inovovat není možné – jdou spolu totiž ruku v ruce.

 

Kategorie: Štítek:

Popis

Na letošní konferenci Pride Business Forum se podíváme pod pokličku toho, jak zaměstnavatelé toto tvrzení uvádí v praxi. Přineseme argumenty, proč se inkluze musí stát novým normálem mezi českými zaměstnavateli, pokud se tak ještě nestalo.

Se zahraničními experty se podíváme na globální trendy v tom, jak zavádět principy diverzity a inkluze na pracovišti. S českými business lídry pak probereme českou realitu. Poprvé se také zaměříme na český veřejný sektor a budeme pokračovat v diskuzi, proč právě ten v oblasti LGBT+ rovnosti na pracovišti pokulhává.

Již počtvrté budeme na konferenci předávat ceny LGBT+ Friendly Employer a Pride Business Forum Heroes.

Hlavní řečnicí konference bude prof. Lee Badgett, autorka knížky Economic case for LGBT equality. V rámci konference uslyšíme příběhy coming outu LGBT+ lidí na českém pracovišti. Do panelů ve virtuálním studiu usednou zástupci a zástupkyně předních českých firem a institucí veřejné správy.

 

Konference bude probíhat v anglickém jazyce.

Ceny vstupenek:
17. 3–30. 4. – 150 Kč
1. 5.–31. 5. – 250 Kč
1. 6.–16. 6 – 500 Kč

 

Pandemie COVID 19 ovlivní i podobu 11. ročníku konference, a přesune jej částečně nebo úplně do online prostoru. O finální podobě konference rozhodneme měsíc před konáním na základě aktuálních vládních opatření. I v letošním roce bude konferenční poplatek použit pro charitativní účely na podporu aktivit spolku ČSAP (Česká společnost AIDS pomoc), který se soustředí na prevenci HIV/AIDS a aktuálně zřizuje i (mobilní) testovací místa na COVID 19. 

 

Pride Business Forum je partnerem Prague Pride, z.s. v projektu OUT (č. 881931), financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

 

 

 

Detaily

Keynote Speaker

Prof. Lee Badgett

Profesorka ekonomie, UMass Amherst

 

M. V. Lee Badgett je profesorkou ekonomie na Massachusettské univerzitě v Amherstu a bývalou ředitelkou Školy Veřejné politiky pod Massatchusettskou universitou v Amherstu. Je také nositelkou titulu Williams Distinguished Scholar na Williams Institutu Californské university v Los Angeles, kde byla spoluzakladatelkou a první ředitelkou výzkumu. Profesorka Badgett je konzultantkou, poradkyní i řečnicí v otázkách LGBTI pro Světovou Banku, organizace Open For Business, UNDP, USAID, IDB, ADB, americké ministerstvo zahraničí, OECD, světové podniky a LGBTI organizace. Její výzkum se zaměřuje na globální náklady spojené s homofobií a transfobií, ekonomické zmocnění LGBTI lidí a LGBTI ekonomickou nerovnost (včetně nerovností platů, diskriminace v zaměstnání a chudoby). Její nejnovější knihou je Ekonomický případ rovnosti LGBT: Proč nám všem prospívá spravedlivé a rovné zacházení (originální název „The Economic Case for LGBT Equality: Why Fair and Equal Treatment Benefits Us All“). Vydal Beacon Press v roce 2020.

 

 

Keynote Speaker

Tomáš Ervín Dombrovský

Analytik pracovního trhu, LMC

 

Skrze výzkumy a další zdroje dat mapuje hlavní jevy a trendy v propojených světech vzdělávání a práce. Závěry a doporučení, které mohou pomoci zlepšit prostředí pro spolupráci, pravidelně přednáší lidem z HR a vedení organizací. Krom toho se stará také o veřejně prospěšné aktivy přesahující každodenní byznys společnosti LMC, v níž je desátým rokem zaměstnán. LMC vyvíjí online služby pro vzdělávání a hledání práce, například Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Atmoskop.cz a další portály a mobilní aplikace.

 

 

Moderátorka konference

Emma Smetana

Herečka, muzikantka, novinářka, moderátorka

 

Emma Smetana je česká-francouzská herečka, muzikantka, novinářka a moderátorka. Vystudovala politologii-evropské záležitosti na “Institut d’études politiques de Paris”  a politologii-mezinárodní vztahy na berlínské Freie Universitat. 4 roky moderovala zprávy na TV Nova. Od března 2016 rozšířila moderátorský tým internetové televize DVTV.  Rozhovory vede kromě češtiny také v anglickém, francouzském nebo německém jazyce. Jako sólová zpěvačka vydala hudební album What I've Done. Ztvárnila hlavní roli v hudebním dramatu Lucie, větší než malé množství lásky. Hrála v řadě filmů a TV seriálů.

 

Moderátor konference

Karel Kovář

Youtuber, vloger, moderátor, dabér, spisovatel, edukátor

 

Karel Kovář je jedním z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény a s více než 840 tisíci odběrateli ho už dávno nesledují jen děti. Ve videích probírá celospolečenská témata, politiku, finanční gramotnost, soukromí, či sociální sítě. Časopis Forbes ho zařadil mezi 30 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. V minulosti moderoval diskuzní pořad V centru, benefiční koncert Světlo pro Světlušku a vedl rozhovor s bývalým Předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem pro televizi Euronews. Zatančil si v pořadu Stardance a s Ivo Bystřičanem pro Českou televizi vytvořil dokumentární sondu do české výuky moderních dějin "Kovy řeší dějiny". S Terezou Salte nahrává podcast Linka a je také autorem autobiografického bestselleru OVŠEM a young adult fikce iPohádka.

 

 

 

 

Date: 18/06/2021

Start time: 10:00 CEST