Staňte se členem

Pride Business Forum 2021 | Stává se LGBT+ rovnost na pracovišti novým normálem?

18/06/2021 | 10:00

Cestou ze současné krize jsou inovace. Bez diverzního pracovního prostředí však inovovat není možné – jdou spolu totiž ruku v ruce.

Na letošní konferenci Pride Business Forum jsme se podívali pod pokličku toho, jak zaměstnavatelé toto tvrzení uvádí v praxi. Přinesli jsme argumenty, proč by se inkluze měla stát novým normálem mezi českými zaměstnavateli.

Kompletní výtěžek z registrací jsme darovali organizaci ČSAP, která pracuje s klienty s HIV.

Kategorie: Štítek:

Popis

Podívejte se na záznam konference:

Se zahraničními experty jsme se na globální trendy v tom, jak zavádět principy diverzity a inkluze na pracovišti. S českými business lídry pak probereme českou realitu. Poprvé jsme se zaměřili na český veřejný sektor a pokračovali v diskuzi, proč právě ten v oblasti LGBT+ rovnosti na pracovišti pokulhává.

Již počtvrté jsme předávali ceny LGBT+ Friendly Employer a Pride Business Forum Heroes.

 

Program

10:00 | Zahájení s moderátory konference Emmou Smetana a Kovym

10:05 | Péče o zaměstnance v dobách krize Keynote prezentace s Tomášem Ervínem Dombrovským

10:13 | Virtuální panelová diskuze Emmy Smetany s Danielou Nechutovou (Accenture), Carlem Clarkem (Vodafone), Gabrielou Puflerovou (Johnson & Johnson) a Roddym Temperley (RWS)

10:33 | Q&A s Kovym

10:45 | Lámání stereotypů Virtuální panelová diskuze Kovyho o úsilí za manželství pro všechny s Antoniem Nasuto (IBM) a Michalem Nebeským (Citi)

11:05 | Q&A s Emmou Smetanou

11:15 | Stává se LGBT+ rovnost na pracovišti také normou ve veřejném sektoru? Keynote proslov Helena Dalli, EU komisařka pro rovné příležitosti / Prezentace výsledků průzkumu Czeslaw Walek (Pride Business Forum)

11:25 | Virtuální diskuze Emmy Smetany s Romanem Knapem (Česká pošta), Denise Waddingham (British Council), Janou Leitnerovou (Jihomoravský kraj) a Annou Dumont (MPSV)

11:54 | Q&A s Kovym

12:05 | Je LGBT+ rovnost na pracovišti novou normou? Keynote přednáška Prof. Lee Badgett

12:15 | Virtuální panelová diskuze Kovyho s Prof. Lee Badgett, Tomášem Sedláčkem (ČSOB), Helenou Horskou (Raiffeisen Bank)

12:40 | Q&A s Emmou Smetanou

12:53 | Závěr s Czeslawem Walkem, manažerem Pride Business Fora

 

Zaregistrujte se, abyste se mohli zapojit do virtuální diskuze mezi významnými byznys lídry a opinion makery z Česka i zahraničí. Kompletní výtěžek z konference půjde na podporu aktivit organizace ČSAP (Česká společnost AIDS pomoc), která se soustředí na prevenci HIV/AIDS a aktuálně zřizuje i (mobilní) testovací místa na COVID 19. 

 

Konference proběhla v anglickém jazyce.

 

Media Partner: HR Forum

 

Vysílání bylo připraveno ve spolupráci se společností Deloitte

 

Pride Business Forum je partnerem Prague Pride, z.s. v projektu OUT (č. 881931), financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

 

 

 

Detaily

Keynote Speaker

Prof. Lee Badgett

Profesorka ekonomie, UMass Amherst

 

M. V. Lee Badgett je profesorkou ekonomie na Massachusettské univerzitě v Amherstu a bývalou ředitelkou Školy Veřejné politiky pod Massatchusettskou universitou v Amherstu. Je také nositelkou titulu Williams Distinguished Scholar na Williams Institutu Californské university v Los Angeles, kde byla spoluzakladatelkou a první ředitelkou výzkumu. Profesorka Badgett je konzultantkou, poradkyní i řečnicí v otázkách LGBTI pro Světovou Banku, organizace Open For Business, UNDP, USAID, IDB, ADB, americké ministerstvo zahraničí, OECD, světové podniky a LGBTI organizace. Její výzkum se zaměřuje na globální náklady spojené s homofobií a transfobií, ekonomické zmocnění LGBTI lidí a LGBTI ekonomickou nerovnost (včetně nerovností platů, diskriminace v zaměstnání a chudoby). Její nejnovější knihou je Ekonomický případ rovnosti LGBT: Proč nám všem prospívá spravedlivé a rovné zacházení (originální název „The Economic Case for LGBT Equality: Why Fair and Equal Treatment Benefits Us All“). Vydal Beacon Press v roce 2020.

 

 

Keynote Speaker

Tomáš Ervín Dombrovský

Analytik pracovního trhu, LMC

 

Skrze výzkumy a další zdroje dat mapuje hlavní jevy a trendy v propojených světech vzdělávání a práce. Závěry a doporučení, které mohou pomoci zlepšit prostředí pro spolupráci, pravidelně přednáší lidem z HR a vedení organizací. Krom toho se stará také o veřejně prospěšné aktivy přesahující každodenní byznys společnosti LMC, v níž je desátým rokem zaměstnán. LMC vyvíjí online služby pro vzdělávání a hledání práce, například Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Atmoskop.cz a další portály a mobilní aplikace.

 

 

Keynote Speaker

Helena Dalli

Evropská komisařka pro rovnost

 

Helena Dalli je první Komisařkou EU pro rovnost, a to od prosince 2019. Její role spočívá v plnění cílů Unie rovnosti v rámci politických pokynů prezidenta von der Leyena a posílením závazku Evropy k rovnosti a začlenění v každém slova smyslu.

Před nástupem do role komisařky zastávala Dalli na Maltě různé politické role, včetně role poslankyně (1996–2019), Ministryně pro evropské záležitosti a rovnost (2017–2019) a Ministryně pro sociální dialog, ochranu spotřebitele a občanské svobody (2013–2017). Byla také opoziční stínovou ministryní pro veřejnou správu, rovnost, veřejné vysílání a národní investice (1998–2013) a Junior ministryní pro práva žen v kanceláři předsedy vlády (1996–1998). Dalli získala titul PhD v politické sociologii na Nottinghamské univerzitě a přednášela v oborech Ekonomická a politická sociologie, Veřejná politika a Sociologie práva na Maltské univerzitě.

 

 

Panelista

Carl Clarke

People & Property Director Vodafone Czech Republic

 

Carl má bohaté zkušenosti s řízením HR v energetice a telekomunikacích z Velké Británie, Kanady a ČR. Je velkým zastáncem diverzity, otevřené firemní kultury, důležitosti duševního i fyzického zdraví a pohody zaměstnanců a také využití technologií v oblasti HR. Carl vystudoval psychologii v Coventry a je členem britské HR asociace Chartered Institute of Personnel and Development.

 

 

Panelistka

Gabriela Puflerová

Global Health Operations Lead Czech Republic & Slovakia at Johnson & Johnson

 

Gabriela má celkem 15 let zkušeností v oblastu lidských zdrojů, zejména v oblasti recruitmentu/náboru. Její zkušenost zahrnuje jak externí personální poradenství, tak i interní nábor v korporátním prostředí. Do společnosti J&J nastoupila v roce 2017 na pozici Talent Acquisition Partner pro region CEE. Během tohoto období se podílela na více naž 400 náborových procesů.

V dubnu roku 2020 přijala roli Global Health Services Lead pro Českou republiku a Slovensko. V její současné roli má na starosti optimalizaci procesů a strategie v oblasti zdravotní péče a firemního wellbeingu pro zaměstnance.

 

 

Panelista

Roddy Temperley

Chief HR Officer v RWS

 

Před RWS byl Roddy Vedoucí HR ve společnosti SDL, kde vedl globální lidské zdroje. Roddy má rozsáhlé zkušenosti s budováním silných a schopných HR týmů , které rozvíjí lidské strategie a podporují a informují obchodní strategii, jakož i vedení náboru a zapojení zaměstnanecké iniciativy jako zaměstnavatel dle výběru . Ve spolupráci se zbytkem senior management týmu vede Roddy integrační program mezi RWS a SDL, stejně jako náš přístup k rozmanitosti a začlenění a rozvoji talentů. Před připojením RWS a SDL, Roddy by držitelem HR seniorských vůdčích rolí v Credit Suisse, SAP, Peoplesoft, Unisys a Xerox.

Roddy je držitelem titulu Master of Arts (Hons) v oboru psychologie na Universitě of Dundee. Užívá si jízdu na koni, lyžování a podporuje skotské ragby

 

 

Panelistka

Daniela Nechutová

Vedoucí inkluze a diverzity pro Accenture Česká republika

 

Daniela má 15 let praxe v oblasti vedení lidí velkých mlutinárodnostních týmů. Její specializací je zajištění HR služeb a náboru zaměstnanců pro velké nadnárodní společnosti. Možnost vést agendu inkluze a diverzity v České republice, chápe jako čest a také velký závazek a motivaci. Pevně ukotvená podpora inkluze a diverzity v hodnotách společnosti mají velkou odezvu mezi našimi zaměstnanci. Daniela je aktivní spojenec Pride komunity v Accenture i v osobním životě. S rodinou ráda cestuje a její vášní je pěší a vysokohorská turistika.

 

 

Panelista

Tomáš Sedláček

Chief Macroeconomic Strategist v ČSOB

 

Autor knihy Ekonomie dobra a zla, která byla přeložena do 21 jazyků. Byl ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla a dlouhodobým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V současné době přednáší na univerzitách a působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.

 

 

Panelist

Helena Horská

Hlavní ekonomka v Raiffeisenbank

 

Helena Horská je uznávanou odbornicí v oblasti měnové politiky a jejích praktických implikací. Je také autorkou publikací v oblasti měnové politiky. Jako součást svého doktorského studia na VŠE v Praze a Advance Studies programu na Kiel Institute of World Economics publikovala výzkumné práce zaměřené na inflační cílení. V roce 2001 získala ocenění “The Young Economist in 2001”.

Její veřejné nebo profesionální prezentace jsou dynamické a poutavé. Má smysl pro humor a cit pro detekci signálů v hluku. Její silnou stránkou je jednoduše a stručně vysvětlit složitá témata.

V současnosti Helena zastává pozici hlavní ekonomky Raiffeisenbank v Praze. Kromě toho aktivně přispívá k ekonomickému projektu „Alter-Eko“ a přednáší ekonomiku na univerzitách. Účastní se odborných diskusí a píše pro periodika. Všechno nové a neznámé v oblasti měnové politiky je pro ni vzrušující. Cílem Heleny je podněcovat diskusi a hledat jednoduché odpovědi na nezodpovězené otázky.

 

 

Panelista

Antonio Nasuto

Chief Digital Officer and Commercial Sales Director, Central and Eastern Europe at IBM

 

Antonio je LGBT+ Executive sponsor pro IBM CEE. Jako byznys lídr je Antonio velmi vášnivý ohledně odbytu, budování strategií, způsobů prodeje a firemních ekosystémů, od marketingu až po doručování, obojí jak tváří v tvář, tak i prostřednictvím digitálním prostředků. Klíčovým prvkem je, že všechno je o lidech a o tom, jak je zmocníte k tomu, aby řídili růst a byli relevantními pro celkový obraz. Pak jde o inteligentní nástroje a agilní procesy prodeje. Antonio je mentorem a koučem pro kolegy, startupy, podnikatele a studenty. Má velmi konkurenceschopné myšlení a přístup, s dlouholetou sportovní kariérou, vždy zaneprázdněný přemýšlením na tím, jak zlepšit podmínky pro všechny. A to také znamená mít pracovní prostředí plně inkluzivní pro každého.

 

 

Panelista

Michal Nebeský

Generální ředitel Citibank Europe plc pro Českou republiku

 

V Citibank pracoval již mezi lety 1991 a 2008, kdy působil na několika vysokých manažerských pozicích, v roce 2002 se stal ředitelem oddělení řízení úvěrových rizik v České republice. Od roku 2006 se jeho zodpovědnost navíc rozšířila o další země centrální Evropy jako Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, státy bývalé Jugoslávie a Pobaltí. 

V roce 2008 nastoupil na post náměstka generálního ředitele Česká drah pro ekonomiku. Za působení v této pozici získal ocenění, které vyhlašuje Klub finančních ředitelů, a sice Finanční ředitel roku 2010. 

Od listopadu 2012 řídí pobočku Citibank Europe plc v České republice. 

Michal Nebeský absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu mezinárodního obchodu a financí. Má tři dcery a mezi jeho koníčky patří dobré knihy, barokní hudba a sport, především triatlon.

 

 

Panelista

Czeslaw Walek

Předseda spolku Prague Pride, šéf iniciativy Jsme fér a manažer platformy Pride Business Forum

 

Czeslaw vystudoval právo na fakultách Jagellonské a Středoevropské univerzity. Pracoval ve vládním i nevládním sektoru. Jakožto náměstek českého Ministra pro lidská práva měl na starosti vytváření, přijímání a provádění vnitrostátních politik v oblasti ochrany lidských práv. Od roku 2001 je předsedou spolku Prague Pride, přední LGBT+ organizace v České republice. Do roku 2015 působil jako výkonný ředitel festivalu Prague Pride a učinil z něj největší Pride festival v postkomunistických zemích.

V roce 2016 byl v rámci Fulbrightova stipendia členem neziskové organizace Out & Equal Workplace Advocates, kde měl na starosti vytvoření a implementaci globálního programu organizace. Po návratu do Prahy se začal věnovat vedení kampaně za rovné manželství v České republice a koordinaci Pride Business Fora – iniciativy pro rovnost LGBT+ zaměstnanců na pracovišti v České republice. V roce 2011 obdržel Cenu lidských práv Alice Garrigue Masarykové za svou oddanost v oblasti prosazování lidských práv.

 

 

Panelista

Roman Knap

Generální ředitel České pošty

 

Rodák z Nového Města na Moravě vyrůstal od dětství v Praze. Na VŠE vystudoval podnikovou ekonomiku, pracoval ve firmách Oracle a KPMG. Od roku 2008 působil v české pobočce softwarové firmy SAP, kterou od roku 2014 vedl. V lednu 2018 se stal také ředitelem slovenské pobočky společnosti, od června 2018 řídí Českou poštu. Rád maluje a boxuje.

 

 

Panelistka

Denise Waddingham

Country Director at British Council

 

Denise Waddingham má 30 let mezinárodních zkušeností z Asie, Evropy, Afriky a Středního východu jako učitelka, manažerka EFL a posledních 18 let jako manažerka na seniorních pozicích v British Council. Denise v British Council působila na Slovensku, v Myanmaru, Nigérii, Kuvajtu, Egyptě a Tunisku a v září 2017 nastoupila na svou současnou pozici ředitelky v České republice.

Nadšeně se věnuje vzdělávání, podpoře kulturních vztahů mezi Velkou Británií a dalšími zeměmi, a podpoře iniciativ k rozmanitosti a začlenění, které zlepšují životy a přispívají k toleranci a porozumění. Od roku 2020 je držitelkou ocenění Pride Business Forum Hero Award za svou práci podporující rovnost LGBT+ lidí v České republice.

 

 

Panelistka

Jana Leitnerová

Radní pro sociální oblast a rodinnou politiku Jihomoravského kraje

 

Dlouholetá marketingová konzultantka byla zvolena v krajských volbách 2020 ze třetího místa do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Prvním rokem tak brousí ostruhy v horkém křesle radní pro sociální a rodinnou politiku. 

Jejím dlouhodobým cílem je zlepšení podmínek poskytování sociálních služeb a péče o ty nejslabší z nás. V příštích deseti letech chce na jižní Moravě přeměnit alespoň polovinu velkokapacitních pobytových zařízení sociálních služeb na zařízení komunitního typu. 

V klidu ji nenechávají ani témata spojená s nerovným postavení žen a mužů i témata týkající se LGBT+. Profesně participovala na projektech Hate free a Jsme fér.

Je propagátorkou dobrovolničení jako přirozené součásti života moderní společnosti.

 

 

Panelistka

Anna Dumont

Director of Labour Market Integration Department at Ministry of Labour and Social Affairs

 

Anna Dumont je ředitelkou odboru integrace trhu práce na ministerstvu práce a sociálních věcí. V minulosti působila v nevládním sektoru, zejména v oblasti migrace a lidských práv. Působila také v kanceláři OSN v Praze. Dlouhodobě se věnuje otázkám diskriminace a rovných práv.

 

 

Moderátorka konference

Emma Smetana

Herečka, muzikantka, novinářka, moderátorka

 

Emma Smetana je česko-francouzská novinářka, muzikantka a herečka. Během studií politologie-evropských záležitostí na Sciences Po Paris a mezinárodních vztahů na FU Berlin publikovala ve francouzském deníku Libération a české MF Dnes. V roce 2009, v době českého předsednictví v Radě EU, působila na Úřadu vlády v kabinetu premiéra ČR. Čtyři roky moderovala Televizní noviny na TV Nova, po narození první dcery, Lennon Marlene, rozšířila moderátorský tým internetové televize DVTV. Jako redaktorka spolupracuje s magazíny Vogue Czechoslovakia či JD Quarterly. Kromě češtiny moderuje a publikuje v anglickém, francouzském a německém jazyce. V roce 2016 vydala první sólové album What I've Done. Ztvárnila hlavní roli v hudebním dramatu Lucie, větší než malé množství lásky, do svých filmů ji obsadili Jiří Menzel či Agnieszka Holland. Od narození druhé dcery, Ariel Avy, žije a pracuje na volné noze.

 

 

Moderátor konference

Karel Kovář

Youtuber, vloger, moderátor, dabér, spisovatel, edukátor

 

Karel Kovář je jedním z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény a s více než 840 tisíci odběrateli ho už dávno nesledují jen děti. Ve videích probírá celospolečenská témata, politiku, finanční gramotnost, soukromí, či sociální sítě. Časopis Forbes ho zařadil mezi 30 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. V minulosti moderoval diskuzní pořad V centru, benefiční koncert Světlo pro Světlušku a vedl rozhovor s bývalým Předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem pro televizi Euronews. Zatančil si v pořadu Stardance a s Ivo Bystřičanem pro Českou televizi vytvořil dokumentární sondu do české výuky moderních dějin "Kovy řeší dějiny". S Terezou Salte nahrává podcast Linka a je také autorem autobiografického bestselleru OVŠEM a young adult fikce iPohádka.

 

 

Další informace:

Date: 18/06/2021

Start time: 10:00 a.m. CEST

End time: 01:00 p.m. CEST