Staňte se členem

Vstup ZDARMA

Proč je manželství pro všechny dobré pro business? | Online Workshop

26/02/2021 | 10:00

Jaké jsou rozdíly mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím? Proč je manželství pro všechny dobré pro český business? Proč ještě není manželství pro všechny v České republice umožněno?  A co může udělat business pro to, aby tato změna byla uzákoněna? Tyto a další otázky zodpovíme na našem nejblížším webináři.

 

Popis

V České republice již čtyři roky probíhá veřejná diskuze o přijetí změny občanského zákoníku, která umožní sňatky gay a lesbických párů.

 

Jaké jsou rozdíly mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím? 

Proč je manželství pro všechny dobré pro český business? 

Proč ještě není manželství pro všechny v České republice umožněno? 

A co může udělat business pro to, aby tato změna byla uzákoněna? 

Tyto a další otázky zodpovíme na našem nejblížším webináři.

 

Datum: 26.2. od 10:00 do 11:00 na platformě ZOOM

Jazyk: čeština

 

 

Financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

 

Detaily

hlavní řečnice

Adéla Horáková, právnička Jsme fér

Adéla Horáková tak trochu boří stereotypy. Je komerční advokátka, která pracovala na největších transakcích v zemi pro velké firmy. Zároveň je občanská lobbistka bránící ty, co mají v naší společnosti nerovné postavení. Vystudovala právo v Brně (2004), Erasmus strávila na univerzitě v Británii a doktorský titul z práva získala na Karlově Univerzitě v Praze (2011). Kariéru započala stáží v Evropské komisi v Bruselu na generálním direktorátu "Podnikání". Následovala stáž v bruselské pobočce německé advokátní kanceláře Kuhbier, kde se zabývala nelegálními státními podporami. Protože se chtěla stát advokátkou, zamířila zpět do Prahy, kde následovalo 11 let ve velkých mezinárodních advokátních kancelářích. Nejdříve Clifford Chance, pak francouzská firma Gide Loyrette Nouel a nakonec největší advokátní kancelář na světě Dentons. Z pozice koncipientky se vypracovala na úroveň Senior Associate. Advokátní zkoušky složila úspěšně v roce 2010. Vyzkoušela si mnoho oblastí práva, od finančního, korporátního až po nemovitostní. Pak ale chtěla změnu. Zůstala v Dentons, ale z advokátky přešla na pozici manažerky pro bono a diverzity. Měla na starosti 25 kanceláří ve 20 zemích po celé Evropě, se kterými vedla debaty o tom, co je to diverzita a inkluze, proč jsou pro společnost dobré a jak jich dosáhnout. Zároveň začala působit jako dobrovolnice v české LGBT organizaci PROUD. Zpočátku jako právní poradce, později byla zvolena do výkonné rady. Byla jednou z lidí stojících v Čechách u počátků iniciativy Jsme fér. Ta má za cíl rovné a svobodné manželství pro všechny, bez ohledu na to, koho milují. Adéla se ve Jsme fér věnuje primárně lobbyingu, komunikaci a zastupování iniciativy na veřejnosti. Hovoří anglicky a francouzsky.

 

 

panelista

Karel Foltýn, Head of HR, MEU Amazon 

Jeho kariéra začala v Unileveru; začínal jako stážista a prošel celou cestu až k vedoucímu HR pro Českou a Slovenskou republiku. V roce 2009 nastoupil do Tesco Stores, čtvrtého největšího maloobchodního řetězce na světě; pracoval jako personální ředitel pro střední a východní Evropu, Turecko a Irsko. Od roku 2015 je ředitelem HR pro střední a východní Evropu v Amazonu - největším internetovém obchodě na světě.

 

panelistka

Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR

Dagmar Kuchtová je absolventkou VŠE Praha, obor ekonomika služeb a cestovního ruchu. Po studiích pracovala v letech 1983 – 1986 v oddělení dovozu technologií pro těžbu a geologický průzkum podniku zahraničního obchodu Strojexport. V letech 1992 – 1994 působila na pozici Office Manager českého zastoupení švédského výrobce elektrického a pneumatického nářadí Atlas Copco Tools, s.r.o. Od roku 1994 působí ve Svazu průmyslu a dopravy ČR, od roku 2014 jako jeho generální ředitelka. SP ČR zastupuje ve Výboru pro mezinárodní vztahy Konfederace evropského podnikání BUSINESSEUROPE v Bruselu.

panelistka

Blanka Litošová, CEE HR Partner, IBM Česká republika

Blanka Litošová vystudovala Fakultu sociálních věd University Karlovy a už více než dvacet let pracuje na HR pozicích v mezinárodních společnostech. V posledních pěti letech působí na pozici HR Partnera pro konzultantskou divizi ve společnosti IBM, kde má na starosti v rámci Střední a východní Evropy HR strategické řízení. Aktivně se zapojuje do prosazování diverzitních témat a to jak v České republice, tak i celosvětově v rámci IBM korporace.

 

panelista

Martin Bytčánek, advokát, Allen & Overy

Martin je členem pražské kanceláře Allen & Overy, kde se zaměřuje na poradenství v oblasti korporátního práva a nemovitostních transakcí.
V rámci svých pro bono aktivit se dlouhodobě soustředí na otázky týkající se LGBT diverzity, inkluze na pracovišti a aktivního uplatňování principu rovnosti. V tomto směru spolupracuje s platformami Pride Business Forum, Prague Pride či Jsme fér, v rámci kterých poskytuje poradenství v oblasti rovných benefitů na pracovišti a dalších právních otázkách týkajících se LGBT témat.
Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

moderátor

Czeslaw Walek, hlavní manažer Pride Business Forum

Czeslaw vystudoval právo na fakultách Jagellonské a Středoevropské univerzity. Pracoval ve vládním i nevládním sektoru. Jakožto náměstek českého Ministra pro lidská práva měl na starosti vytváření, přijímání a provádění vnitrostátních politik v oblasti ochrany lidských práv. Od roku 2001 je předsedou spolku Prague Pride, přední LGBT+ organizace v České republice. Do roku 2015 působil jako výkonný ředitel festivalu Prague Pride a učinil z něj největší Pride festival v postkomunistických zemích.

V roce 2016 byl v rámci Fulbrightova stipendia členem neziskové organizace Out & Equal Workplace Advocates, kde měl na starosti vytvoření a implementaci globálního programu organizace. Po návratu do Prahy se začal věnovat vedení kampaně za rovné manželství v České republice a koordinaci Pride Business Fora – iniciativy pro rovnost LGBT+ zaměstnanců na pracovišti v České republice. V roce 2011 obdržel Cenu lidských práv Alice Garrigue Masarykové za svou oddanost v oblasti prosazování lidských práv.

 

Date: 26/02/2021

Start time: 10:00 CEST

End time: 11:00 CEST