Staňte se členem

500

Neformální setkání s poslankyní Klárou Kocmanovou a Adélou Horákovou o současném projednávání manželství pro všechny v Poslanecké sněmovně

23/11/2023 | 18:00

Campus WPP, Bubenská 1, 170 00 Praha 7-Holešovice

Naším původním záměrem bylo uspořádat diskuzi s volenými zástupci a zástupkyněmi o ekonomickém přínosu manželství pro všechny. Z důvodu odmítnutí účasti řady poslanců a poslankyň zejména ze strany odpůrců jsme bohužel museli diskuzi zrušit. Místo toho přivítáme poslankyni Kláru Kocmanovou a Adélu Horákovou, právničku iniciativy Jsme fér, které zhodnotí projednávání manželství pro všechny ve Sněmovně den po jednání Ústavně-právního výboru Sněmovny, na kterém bude předloha projednávána. Z důvodu naplněné kapacity je registrace na tuto akci již uzavřena.

Popis

Je manželství pro všechny páry dobré pro českou společnost a český business? Proč při projednávání ve Sněmovně musí LGBT+ lidé poslouchat přirovnání k hovězímu a kuřecímu? Proč rozhodnutí ve Sněmovně trvá tak dlouho a volení zástupci a zástupkyně se neumí rozhodnout? A v jaké fázi se nyní projednávání předlohy zákona nachází? O tom všem a o mnohém dalším bude neformální diskuze s poslankyní Klárou Kocmanovou (Piráti) a  Adélou Horákovou, právničkou iniciativy Jsme fér.

Dne 6. června 2022 skupina poslankyň a poslanců napříč politickým spektrem (STAN, TOP 09, Piráti, ODS, ANO) předložila návrh změny občanského zákoníku, který by umožnil sňatky stejnopohlavních párů. Debata ve Sněmovně se otevřela 31. května 2023 a pokračovala 1., 2. a 29. června 2023, kdy Sněmovna pustila novelu do dalšího čtení. V diskuzi, která probíhala víc jak 7 hodin, jsme byli svědky mnoha ponižujících a urážlivých prohlášení na adresu LGBT+ lidí.

Současně s tímto návrhem Sněmovna diskutovala a dala do druhého čtení zelenou také poslaneckému návrhu z dílny poslanců KDU-ČSL, ODS, ANO a SPD, který by v ústavě definoval manželství jako výhradní svazek muže a ženy, a tím by ve svém důsledku zamezil manželství stejnopohlavních párů na mnoho dalších let.

V záři skupina 66 firem zveřejnila otevřený dopis premiérovi Petru Fialovi, ve kterém jej vyzývá, aby Sněmovna urychleně přijala manželství pro všechny páry, protože to je dobré pro business, přinese to ekonomický profit a zvýší konkurenceschopnost Česka. Dopis je stále otevřen k podpisu a v této chvíli má již 98 signatářů.


Dress Code:
Casual

Jazyk akce: čeština

Detaily

 

 

Date: 23/11/2023

Start time: 18:00 CEST

End time: 19:30 CEST

Venue: Campus WPP, Bubenská 1, 170 00 Praha 7-Holešovice