Staňte se členem

Vstup ZDARMA

Trans lidé v zaměstnání | Online Workshop

29/04/2021 | 15:00

Ohledně trans lidí stále panuje (nejen) v České republice spoustu polopravd a nejasností. Přijďte na webinář, který vám pomůže udělat si jasno.

Kategorie: Štítek:

Popis

Trans lidé jsou osoby, u kterých se vyskytuje nesoulad mezi pohlavní identitou a biologickým pohlavím. V soukromém i pracovním životě se můžou častěji potkávat s diskriminací a proto často před svým okolím svou identitu skrývají. Pocity nesouladu se svým tělem, deprese, nepřijetí v rodině, či v kolektivu způsobují, že se často uzavírají do sebe a ocitají se tak na okraji společnosti. Dle nedávného průzkumu ombudsmanky celých 51 % lidí s odlišnou sexuální orientací nebo genderovou identitou v zaměstnání tuto skutečnost záměrně skrývá.

Kolik trans lidí je v České republice? Jakým překážkám musí čelit každý den? Co pro ně představuje každodenní chození do práce a co mohou udělat zaměstnavatelé pro své trans zaměstnance*kyně?

Pokud chcete znát odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších, registrujte se nyní na webinář, který vám přináší společnost Vodafone Czech Republic, a.s.

Datum: 29. 4. 2021, 15:00–16:00
Jazyk: Angličtina 

 

Financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

Detaily

 

Richard Stonavský

Člen nejvyššího vedení společnosti Vodafone, což je jeho první pracoviště, na kterém je plně vyoutovaný. Richard od roku 2011 zodpovídá ve Vodafonu za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu. Před tím působil mimo jiné v T-Mobile, Aliatel nebo v Senátu ČR.

Bára Soukupová

Bára je kudrnatá geoinformatička, genderistka, specialistka na e-govermment a propagátorka otevřených dat. V Trans*parentu je předsedkyní výboru a vede také advokacii, ve které bojuje za práva trans* lidí. Zajímá se o mapy, ve volném čase se věnuje cyklistice, ráda cestuje a posedává s milými lidmi v kavárnách.

Cat Dutton-English

Cat pracuje v britské pobočce Vodafone na pozici Knowledge Owner. Stará se o to, aby měli zaměstnanci všechny potřebné informace, díky kterým mohou lépe pomáhat zákazníkům. Je zakládajícím členem LGBT+ Friends Network a v říjnu 2020 se postavila do jejího čela. Věří, že tato respektovaná zaměstnanecká skupina má kapacitu k tomu dělat hodně dobra v našich komunitách a s tímto přesvědčením skupinu vede. Doma má tři drzé kočky a úžasnou ženu, která je celý její svět.

Date: 29/04/2021

Start time: 15:00 CEST

End time: 16:00 CEST